fbpx
Політика
В Україні планують зміни в перетині кордону

Ретельніше контролювати міграцію Україні допоможе Євросоюз. Для цього вже виділили 27 мільйонів євро. Вже невдовзі прикордонники і міграційна служба відкриють бази даних одне для одного. За потреби встановити особу іноземця зможуть і просто на вулиці – за допомогою спеціального мобільного пристрою. Це передбачає фінансований ЄС проект, пише 24 канал.

“Відповідні служби знатимуть статус усіх іноземців – чи особа легально в Україні, чи розшукується поліцією в Україні чи у світі – буде доступ до бази даних Інтерполу та інших. І це те, що дуже сильно підсилює безпеку українців”,– зазначає представник Європейської комісії Франк Пол.

Одна зі статей витрат бюджету у 27 мільйонів євро – нове комп’ютерне обладнання та сервери для прикордонників. Воно з’явиться у двохстах пунктах пропуску по всій Україні. В першу чергу – на кордонах із ЄС. Це, зокрема, зменшить час перевірки документів і час простою на кордоні. Хоч прикордонники визнають – одна лиш комп’ютеризація ситуацію із чергами не вирішить.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

Проект ще не стартував – а проблеми вже з’явилися. Українська влада проігнорувала результати попереднього проекту – розробку національної міграційної стратегії. На це теж були витрачені кошти з ЄС.

“Цю стратегію презентували у травні 2015-го. Більш ніж півтора роки тому. І на жаль ця стратегія досі не прийнята українською владою. Це викликає занепокоєння. Ми не розуміємо, чому рішення заблоковане. І очевидно, що без цієї стратегії нам буде важко реалізувати проект, який ми запускаємо сьогодні”,– розповів голова представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі.

Представники української сторони обіцяють розібратися чому так сталося. На те щоб підігнати стандарти української міграційної політики під європейські планують витратити 3 роки.

Читайте також: Важливо! В Україні ускладнили виїзд дітей за кордон