fbpx
Технології
В Україні хочуть вилучати у людей будь-які прилади, які можуть створювати перешкоди для 4G

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) направила в Мін’юст документ, яким хоче заборонити ввезення в Україну “сірих” телефонів. Своє рішення вони пояснюють тим, що такі телефони створюють перешкоди в зв’язку, пишуть “Вести”.

До таких відносяться телефони стандарту DECT 6.0, заточені виключно під американських споживачів. У нас робота таких радіотелефонів накладається поверх частот для 3G і створює перешкоди.

Щоб уникнути подібної історії з 4G, в Україні і розгорнули боротьбу з несертифікованим товаром. З такою проблемою зіткнулася західна філія Українського Держцентру радіочастот (УДЦР), коли виявила, що саме на заході країни найбільше таких телефонів.

Власникам таких пристроїв навіть світять штрафи в розмірі від 510 до 680 грн. Якщо зловлять повторно, то викласти вже доведеться від 850 до 1700 грн.

Читайте також: Київстар списав із клієнта майже 4000 гривень за роумінг: з’явилася реакція компанії

Крім того, збираються створити реєстр всіх пристроїв, які можуть створювати перешкоди для 4G і будуть їх вилучати.

Як розповіли експерти, перешкоди можуть створювати будь-які побутові прилади з двох причин: або радіовипромінювальний пристрій (DECT-телефон, наприклад) не призначений для використання в даній країні, оскільки спроектований виходячи з іншої таблиці розподілу частот, або пристрій вийшов з ладу або неправильно експлуатується.

Related Post

facebook