fbpx

В парламенті Каталонії місцеві депутати підписали “Декларацію про незалежність”

В парламенті Каталонії місцеві депутати підписали “Декларацію про незалежність”. Свої підписи під документом поставили 72 зі 135 депутатів

Згідно цієї декларації, Каталонія оголошується суверенною державою, передає 24 канал.

Окрім депутатів, свої підписи під документом поставили президент женералітету Каталонії Карлес Пучдемон, віце-прем’єр Уріол Жункерас та спікер регіонального парламенту Карме Форкадель.

Однак варто зазначити, що ця декларація не набрала чинності, і поки не до кінця зрозуміло її правовий статус. Ймовірно, що вона буде винесена на голосування парламенту, якщо перемовини між Барселоною та офіційним Мадридом про мирне вирішення кризи не досягнуть домовленостей.

Читайте також: Через референдум в Каталонії у Польщі бояться відокремлення Сілезії

Нагадаємо, увечері 10 жовтня Голова дженералітету Каталонії Карлес Пучдемон у стінах парламенту регіону заявив, що регіон заслуговує на незалежність, однак водночас зазначив, що перш за все слід знайти порозуміння в цьому питанні з офіційним Мадридом.

1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від’єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Зазначимо, що Єврокомісія також визнала референдум у Каталонії незаконним.

You cannot copy content of this page