fbpx
Політика
“В обмін на Галичину?” В мережі відреагували на скандальний проросійський документ із Польщі

У мережі гостро відреагували на оприлюднення офіційної записки 2008 року Міністерством закордонних справ Польщі, в якій йдеться про проросійський шлях розвитку країни.

З документом були ознайомлені лише четверо людей, серед яких тодішній міністр закордонних справ Радослав Сікорський.

“Ця записка була початком відмови від проукраїнської політики на користь політики проросійської. У авторів не було ніяких ілюзій щодо успіху, але вони визнали, що проросійськість буде своєрідним інструментом, трюком у відносинах із Заходом, в такий спосіб хотіли отримати більше визнання на Заході”, – заявив Ващиковський.

Він додав, що “саме тоді польська влада почала відходити від політики Гедройца, хоча сьогодні це закидають нинішньому уряду”.

“Україні не запропонували шляхи інтеграції з ЄС, а лише квазі-інституційні зв’язки із Заходом, атрапу інтеграції”, – оцінив документ голова МЗС Польщі.

Думки з приводу цього люди залишають на власних сторінках у соцмережах.

Так, народний депутат України, поет, прозаїк та журналіст Олександр Бригинець зазначив, що ключовою в офіційній записці є теза про те, що “країна пішла на проросійську позицію, щоб посилити свою роль в ЄС”.

“Гадаю, це дуже важливе визнання саме для України. В ньому я звернув би увагу на тезу, що країна пішла на проросійську позицію, щоб посилити свою роль в ЄС. Це ключ для розуміння “проросійських” дій і деяких інших політиків. Ну і ще одна важлива річ: визнання цього документу говорить про реальну відмову від вказаного курсу”, – написав він.

На думку блогера Івана Єрохіна, є всі підстави сподіватися на те, що подібні документи знайдуться і в інших країнах Європи. А така ситуація є підтвердженням зради Європою демократичних цінностей.

“А ось і довгоочікувана інфобомба. Як Європа вкотре зраджувала демократичним цінностям. Упевнений, що подібні документи незабаром знайдуться і в канцеляріях інших європейських країн”, – зазначив Єрохін.

Прес-офіцер сектору “Донецьк” Іван Кривий, коментуючи інцидент, іронічно запитав: “Як “подарунок” росіяни Польщі пообіцяли Галичину?”.

Читайте також: Чемоданний настрій. Якими є реальні масштаби української еміграції

Джерело.

facebook