fbpx
Політика
В МЗС України польському послу достойно відповіли на заяви Ващиковського

До МЗС України викликали Яна Пєкло, польського посла, у зв’язку з висловлюваннями міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського. Про це йдеться у коментарі, опублікованому на сайті МЗС України, передає 24 канал.

У міністерстві зазначили, що слова Ващиковського в Україні сприйняли з розчаруванням.

“Українська сторона переконана, що спільними зусиллями, у тому числі з дружньою Польщею, ми маємо будувати спільне європейське майбутнє, а не ставити один одному умови. Для України європейський вибір – це не тільки зовнішня політика, а й щоденна кровопролитна боротьба і копітка наполеглива праця”,– додалив МЗС.

Також у відомстві наголосили, що слова Ващиковського щодо ситуації на Сході України є некоректними.

Окрім того, послу вказали на необхідність більш стриманого підходу польського політикуму до чутливих історичних питань.

“Українською стороною було вкотре наголошено, що оцінка тих чи інших історичних подій – це завдання істориків, а у контексті українсько-польських відносин цими питаннями займаються Форум істориків та Форум партнерства”,– додали в МЗС.

Читайте також: Син Шухевича жорстко відреагував на заяви Польщі стосовно Бандери

Нагадаємо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Польща протестуватиме проти потенційного вступу України до складу Європейського Союзу , якщо в країні не буде вирішено історичні питання та питання прав польської меншини.