fbpx

Уряд Польщі створює комфортні умови для переїзду до країни іноземців, які мають польське походження

З початку 2017 року вступили в дію поправки до польського законодавства, що дають додаткові пільги власникам Карти поляка.

Цей документ з 2008 року видається польськими консульствами в 15 країнах, які раніше були республіками Радянського Союзу. Для його отримання потрібно мати польських предків в генеалогічному дереві, знати мову, історію і культуру Полщі.

За минулі 8 років власниками Карти стали близько 180 тис. чол. Вони мають можливість безкоштовно отримувати візу для відвідування Польщі, працевлаштуватися там без необхідності отримання додаткового дозволу, вчитися і займатися бізнесом нарівні з громадянами країни.

Прийняття нових поправок до законів, що стосуються статусу власників Карт, зроблено з метою їх залучення для переїзду в Польщу. З нового року дозвіл на проживання їм буде видаватися безкоштовно, тоді як раніше за нього необхідно було заплатити майже 700 злотих.

Прибулому для постійного проживання власника Карти Поляка з початку 2017 року виплачується фінансова допомога для компенсації оренди житла. Даний посібник видається сім’ї репатріанта протягом 9-ти місяців. В першу третину цього строку подружжя будуть отримувати 925, а починаючи з 4-го місяця – 555 злотих. Не залишаться без підтримки і наявні в родині приїжджого діти. Кожна дитина в ті ж терміни отримає половину «дорослої» суми грошей.

Обов’язок по виплаті матеріальної допомоги покладено на владу місцевих повітів. Ця допомога не обкладається податком і не залежать від розмірів зарплат одержувачів. Допомога буде призначатися до тих пір, поки в польському держбюджеті не витратяться всі засоби, виділені за цією статтею на рік.

У два рази (до одного року) з 2017 року скорочується термін безперервного проживання, необхідний власнику Карти Поляка для отримання польського громадянства, причому громадянином Республіки Польща він стає також абсолютно безкоштовно. Саме поняття «безперервного проживання» визначено в польському законодавстві таким чином, що людині достатньо не відлучатися з країни на термін, більший 6-ти місяців, і не бути відсутнім в сумарному підсумку більше 10-ти місяців.

Запроваджені нововведення зроблять ще привабливішим для наших співвітчизників отримання Карти поляка. Багато з них, перебуваючи на заробітках на території Польщі, вивчають свій родовід, знайомляться з мовою і культурними традиціями місцевого населення. З нового року для отримання Карти не буде необхідності навіть повертатися та територію України, тому що такі повноваження даються також владі відповідних воєводств.

Наявність легальної роботи в Польщі є перевагою при розгляді заяви іноземця на отримання постійного місця проживання в Республіці Польща.

Читати також: ТОП-7 сайтів, які допоможуть позбутися нудьги

Джерело.

You cannot copy content of this page