fbpx
Технології
Українцям дуже небезпечно користуватися “ВКонтакте” і “Яндексом” в обхід санкцій (відео)

Не тільки прості українці, але вже й великі компанії щосили освоюють інструментарій обходу блокування російських сервісів – VPN-сервіси, який підміняють реальну IP-адресу користувача. Однак це несе ризики безпеки, розповів голова Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко.

За його словами, користувачі абсолютно не враховують, що таким чином їх дані і інформація на комп’ютері або смартфоні стають відкритими для власників VPN-серверів.

“Все, що є в вашому комп’ютері, однозначно стане доступним власникові того VPN-сервера, через який ви ходитимете [в мережу]. Мало того, через ваш комп’ютер можна потрапити в мережу підприємства, з якого ви увійшли до VPN-системи”, – зазначив Федієнко в відеокоментарі UBR.

При цьому експерт радить не користуватися VPN-сервісами та браузерами, які з’являються на ринку тільки зараз. На його думку, ці продукти можуть просуватися Росією.

“Використовуючи неперевірений VPN-додаток і відвідуючи неперевірені ресурси, ви стаєте заручником ситуації, коли до вашого комп’ютера буде покладена якась закладка і надалі при організації внутрішніх інтернет-атак в Україні ваш комп’ютер буде використаний для цих кібер-атак, наприклад DDoS-атак. Ви навіть про це не знатимете”, – застерігає фахівець.

Читайте також: Де їсть і з [ким] спить Ольга Фреймут

Джерело.

Related Post