fbpx

Українці, які не підпишуть декларації з лікaрями потраплять у “червоні списки” МОЗ

Українці, які не підпишуть декларації про обслуговування з лікaрями в рамках медичної реформи, потраплять у так звані “червоні списки” МОЗ.

Про це розповіла в ефірі “ObozTV” менеджер медичної групи Реанiмацiйного пакету реформ Світлана Бубенчікова.

За словами експерта, за 2 місяці кампанії “Лiкар в кожну родину” було підписано вже понад 6 млн декларацій лікaрів з пацiєнтами.

“Існують “червоні” і “зелені” списки. У нас два роки перехідного періоду, коли дається час медустановам автономізуватися і перейти на нову систему фінансування, включаючи підписання декларації з пацієнтом”, – зазначила вона.

Як пояснила Бубенчікова, якщо пацієнт перебуває в “червоному” списку, це не означає, що він позбавляється права вільно вибирати лікaря і повинен обслуговуватися тільки за місцем реєстрації. Це означає, що сама лікaрня отримує менше грошей.

“Субвенція або виплати за “червоними” списками залишатимуться протягом двох років для тих, хто не встиг або в процесі переходу на нову систему. Для медустанов, які автономізуються і будуть готові підписувати декларації з пацiєнтом, ті пацiєнти, які підпишуть декларації з лікaрем , і є тим “зеленим” списком, за яким буде проходити фінансування”, – додала вона.

Читайте також: Народжений в Україні вчений-математик став лауреатом однієї з найпрестижніших премій світу

You cannot copy content of this page