fbpx

Народжений в Україні вчений-математик став лауреатом однієї з найпрестижніших премій світу

У Єрусалимі відбулося нагородження лауреатів цьогорічної премії Волфа.

Її вручають щороку з 1978-го, а сума винагороди складає 100 тисяч доларів, ідеться в сюжеті “ТСН“.

Один раз на рік ізраїльський Кнесет перетворюється з центру політичного життя країни на науковий центр всього світу – там нагороджують лауреатів премії Волфа, котра є другою за престижністю у вченому світі після Нобелівської.

Дами у вечірніх сукнях та чоловіки в костюмах з краватками-метеликами в холі збираються за дві години до початку церемонії, серед тих, хто найбільше хвилюється – Володимир Дрінфельд.

Він народився в Харкові, до Америки емігрував 20 років тому, викладає в університеті Чикаго, але досі є чинним членом-кореспондентом академії наук України. Цього року вони разом із колегою Олександром Бейлінзоном визнані найкращими математиками.

Нагороджував лауреатів президент Ізраїлю. Першим вітали Джена Робінсона, який став лауреатом у галузі сільського господарства – за вивчення бджіл. Угорський диригент Адам Фішер отримав премію в галузі музики та пообіцяв передати гроші організаціям із захисту прав людини.

Фішер мав поділити премію з Полом Маккартні, але той не приїхав через щільний робочий графік. За правилами, премію лауреат має отримати особисто, тож музикант зможе зробити це на будь-якій церемонії впродовж наступних трьох років. Дрінфельд свою нагороду отримав на радість дружини Тетяни. Жінка зізналася, що в тонкощах досліджень чоловіка не тямить, але це її не хвилює.

“Моя задача – не розуміти, що він робить, а готувати йому смачний борщ”, – пояснила вона. Науковець-лауреат підтвердив, що з це завдання його кохана виконує на відмінно: “Вона готує дуже смачний борщ!”.

На що витратити винагороду, Дрінфельд іще не визначився, а от його колега Бейлінзон вирішив віддати свою частину премії фонду із захисту мавп у джунглях. “В основному, на орангутангів”, – пояснив він.

Читайте також: Вчені з’ясували, що задоволення цих п’яти базових потреб у шлюбі зводить ймовірність зради до нуля

You cannot copy content of this page