fbpx
Політика
Угода про асоціацію з ЄС: Україна не виконала зобов’язання у 4 сферах (відео)

Відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС Україна не виконала зобов’язання у 4 сферах. Про це Громадському повідомила Любов Акуленко, виконавчий директор Українського центру європейської політики, перед презентацією звіту про виконання Україною зобов’язань за цією угодою.

За даними звіту, у період за 2014 – І-ше півріччя 2016 року Україна мала адаптувати національне законодавство у чотирьох сферах, що становлять сукупно 15 нормативних актів ЄС: енергетика – 8 зобов’язань, транспорт – 3 зобов’язання, довкілля – 1 зобов’язання, громадське здоров’я – 3 зобов’язання.

«Україна вже почала роботу у цих сферах, але наразі фінально не зроблено нічого. Але ми ще не отримали оцінку від Енергетичного Співтовариства, відповідно ми не можем вважати це фінальним рішенням», – вважає Любов Акуленко.

Читайте також: “Соромно. Прикро. Хоч не літай в Європу, щоб потім не розчаровуватися …”- Дмитро Комаров

«У транспортній сфері мають бути ухвалені два законопроекти: це безпека в транспорті і перевезення небезпечних вантажів.

Міністерство охорони здоров’я розробляє акти, які стосуються інфекційних захворювань, але вони роблять це формально і не враховують зміни, які вже є у законодавстві ЄС, тому ми не зарахували їм це завдання.

У Мінекології дуже специфічне завдання – прийняти директиву про захист диких птахів. Це досить складне рішення – створити на території України пташині заповідники. Зараз Мінекології працює у інших сферах – стратегічно екологічна оцінка, охорона довкілля.

У сфері енергетики – це закон про енергетичний регулятор».

«Є сфери, у яких Україна почала роботу заздалегідь».

«Це сфера – зона вільної торгівлі, яка запрацювала тільки у січні 2016 року. Україна почала виконувати зобов’язання ще на початку 2014 року. На мою думку, це пов’язано з тим, що на початку 2014 року ми втратили російський ринок, на європейський не могли зайти тому, що не було прийняте базове законодавство. Україна прийняла багато фундаментальних актів у сфері безпечності харчових продуктів, технічного регулювання. Всі знають про Prozorro, про те, що Україна отримала змогу брати участь у тендерних закупівлях в ЄС та інших країнах світу. Остання сфера, де ми бачимо прогрес – це прозорість у сфері видобувних галузей».

«Найбільша проблема – це наш парламент».

«Я була дуже здивована, що більшість актів міністерства роблять, здають їх вчасно, але потім ці акти десь зникають у ВР. Ці зобов’язання є добровільними і наразі невідомо, як їх виконання буде відслідковувати ЄС».

Читайте також: Євросоюз проспонсорує регіональну політику України на €55 млн

Джерело.