fbpx

У Європарламенті назвали нові терміни по “безвізу”

Доповідач Європарламенту Марія Габріель рекомендувала ЄП скасувати візовий режим з Україною і закликала членів комітету підтримати проект її доповіді, передає Deutsche Welle.

Так, сьогодні комітет з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ Європарламенту в Брюсселі розглядає питання введення безвізового режиму з Грузією, Косово та Україною.

Але якщо відповідні доповіді по Грузії і Косово вже сьогодні будуть винесені на голосування членів комітету, то доповідь болгарського євродепутата Марії Габріель з пропозицією внести Україну до переліку країн, з якими ЄС вводить безвізовий режим, тільки заслухають.

Як повідомили в секретаріаті комітету ЄП, “голосування за доповідь по Україні відбудеться в кінці вересня або в середині жовтня”.

У тексті документа наголошується, що, починаючи з 2014 року, Україна зробила “значний і швидкий прогрес” в реалізації плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, “не дивлячись на внутрішні і зовнішні виклики, що стоять перед країною”.

Читайте також: ЄВРОПА НАДАСТЬ УКРАЇНІ БЕЗВІЗ НАЙБЛИЖЧИМИ ТИЖНЯМИ, – ПОРОШЕНКО

Габріель зазначає, що в процесі підготовки доповіді, її співпраця з українською владою і громадянським суспільством була “надзвичайно позитивною”. На думку доповідача, скасування віз для тих українців, які мають біометричні паспорти, стане конкретним досягненням і результатом “відданості українських громадян світу, стабільності і європейським шляхом реформ їхньої країни”.

У своїй доповіді євродепутатка переконує своїх колег, що скасування короткострокових віз для українців “допоможе створити нові економічні можливості”, що є надзвичайно важливим в контексті глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі, яка діє між Україною та ЄС.

Крім юридичних і економічних аргументів на користь “безвізу” з Україною, Габріель використовує і політичну мотивацію. На її думку, на сьогоднішній день “Україна отримала можливість розвивати справжню демократію і гарантувати верховенство закону”, а ЄС “стоїть на боці України в цьому процесі, який вимагає постійних і тривалих зусиль”.

Доповідач також окремо зупинилася на аспектах міграційних ризиків і безпеки безвізового режиму. Вона зазначила, що вже зараз відмови у видачі віз громадянам України в консульствах країн ЄС складають менше двох відсотків. А від напливу через Україну нелегальних мігрантів з третіх країн Євросоюзу надійно захищає угоду про реадмісію, підписану між Києвом і Брюсселем у листопаді 2007 року.

Однак доповідач закликала Україну продовжити процес підключення прикордонних пунктів в базу даних Інтерполу, видачу біометричних паспортів і проведення інформаційної кампанії з питань прав і обов’язків, пов’язаних з безвізовими поїздками українських громадян до ЄС.

Джерело.

You cannot copy content of this page