fbpx
Політика
У США знайшли спосіб зробити Клінтон президентом

Кандидат в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон, яка поступилася Дональду Трампу, має можливість оскаржити результати виборів у Верховному суді та стати наступним президентом Сполучених Штатів Америки.

Про це заявив професор права Гарвардського університету Лоуренс Лессіг, повідомляє The Independent.

“Клінтон на цей момент має на 2,6 мільйона більше голосів, ніж Дональд Трамп, відповідно до підрахунку серед виборців. Вона програла вибори через систему Колегії вибірників Сполучених Штатів, яка може бути визнана неконституційною”, – сказав він.

Лессіг, а також низка інших юридичних експертів, вважає, що принцип проведення президентських виборів у США повинен бути визнаний незаконним, оскільки кидає виклик конституційно закріпленим принципам “рівності” і “одна людина – один голос”. Це означає, що не всі голоси обробляються однаково, і окремі люди не мають права голосувати за всіх.

Як відомо, виборча система США влаштована таким чином, що президента обирає не вся країна в цілому, а кожен штат окремо. В результаті система більш прихильна до тих кандидатів, які перемагають, нехай і з невеликою перевагою, у більшій кількості штатів, ніж до тих, хто здобуває нищівну перемогу, але всього в декількох густонаселених штатах.

Згідно з результатами виборів, Трамп набрав 306 голосів вибірників, проти 232 у Клінтон.

Читайте також: Жителі Нью-Йорка вимагають від Меланії Трамп покинути місто

Джерело.

facebook