fbpx

У меморандумі МВФ з’явився пункт про “мінімалку”

У проекті меморандуму з Міжнародним валютним фондом влада України зобов’язується не підвищувати мінімальну заробітну плату в 2017 році. Про це йдеться в статті “Маяки МВФ: на що погодилася Україна заради $1 млрд” на “Обозревателе”.

Разом з тим, у документі наголошується, що прожитковий мінімум в зазначений період буде скорегований, виходячи із актуальних даних щодо інфляції.

Що стосується планів на 2018 рік, то Кабінет міністрів обіцяє в разі нового перегляду розміру мінімальної зарплати враховувати вплив такого кроку на безробіття і конкурентоспроможність.

Ще одним нововведенням, яке стосується зарплат і ринку праці, є намір уряду провести комплексний перегляд спільної системи оплати праці в державному секторі до кінця червня 2017 року.

Читайте також: Для українців запрацював безвіз з ще однією країною

Зокрема, ця ініціатива передбачає початок середньострокової програми скорочення зайнятості в державному секторі, підсумком якої має стати зменшення кількості працюючих у бюджетній сфері (за винятком військових) щонайменше на 4% до кінця 2017 року та ще на 10% до кінця 2019 року. У міністерствах та інших державних відомствах ці показники повинні будуть складати 5% і 10% відповідно.

You cannot copy content of this page