fbpx

У Хмельницькому відкриють перший у області музей-криївку: активісти збирають експонати для майбутнього музею

Організатори звертаються до хмельничан, які мають вдома старовинні речі: одяг, друкарську машинку, гасові лампи і можуть їх передати музею. Повстанську криївку часів ОУН-УПА планують створити у Хмельницьку.

Музей облаштують у приміщенні колишнього тиру в спортивно-культурному центрі “Плоскирів” у мікрорайоні Гречани.

Поки що в приміщенні лише стіни. Оздобити все організатори планують власним коштом. Зараз почали збирати експонати для криївки. Тому звертаються до хмельничан, які мають вдома старовинні речі: одяг, друкарську машинку, гасові лампи і можуть їх передати музею.

Організатори стверджують, що історичні події повстанської боротьби воїнів УПА в області ще мало відомі хмельничанам.

“Ми їздили з нашою командою, дивилися на інші музеї-криївки, звідси виникли ідеї оформлення. Зараз ми плануємо провести внутрішні роботи. Це буде інтерактивний музей, куди діти зможуть прийти і подивитися”, – розповіла організаторка культурно-дозвіллєвої діяльності культурно-спортивного центру “Плоскирів” Ольга Шевцова.

“Мешканці подільського краю активно підтримували і передавали продукти, медикаменти воїнам ОУН та УПА. Історики кажуть про те, що було понад 200 криївок. Вони були не тільки в лісі, а й штабні криївки, криївки, де воїни ОУН та УПА могли лікуватися, були підпільні друкарні, де друкувалися листівки. Ми будемо про це все дітям розказувати. Плануємо, що вони зможуть і надрукувати свою повстанську листівку”, – додала Шевцова.

Музей-криївка почне працювати на початку цього літа і стане єдиним закладом такого типу у області.

МТРК “Місто”

You cannot copy content of this page