fbpx
Політика
У Держдепартаменті Україну назвали членом НАТО

Офіційний представник Держдепартаменту США Джошуа Бейкер назвав Україну не партнером, а членом НАТО. Про це Бейкер заявив в інтерв’ю російському TVNET .

“Ніхто конфлікту не хоче, але все-таки конфлікт в Україні є. Україна є партнером, .. навіть не партнером, а саме членом НАТО. Все-таки ми не хочемо, щоб цей конфлікт розширювався до Прибалтики або Польщі. І тому ми реалізуємо стратегію, яка заснована на п’яти пунктах: присутність тут більшого числа американських військ, навчання і тренування з нашими партнерами, поставка військової техніки і обладнання, нарощування потенціалу наших союзників партнерів, а також приділення більшої уваги Америки східній частині Європи”, – пояснив Бейкер.

Він підкреслив, що нинішнє збільшення військового контингенту НАТО в країнах Балтії і паралельне збільшення російських військових підрозділів на західному кордоні РФ – не є гонкою озброєнь.

“Для початку згадаємо, де ми були два роки тому, до української кризи. Тоді було партнерство між НАТО і РФ. Я не згоден, що зараз йде гонка озброєнь на кордоні з Росією. Однак те, що робить зараз НАТО – це заходи у відповідь на російську агресію в Україні. Тому ці заходи розумні, про них просили центральні та східні європейські партнери альянсу “, – розповів представник Держдепу.

За його словами, якби не ситуація в Україні, 3,4 млрд доларів, які зараз виділені на зміцнення обороноздатності Східної Європи, були б витрачені на військові потреби в тихоокеанському просторі.

“Ми вирішили витратити ці гроші на європейську безпеку. Це заходи у відповідь на російську агресію. Коли ми говоримо з нашими партнерами в країнах Балтії та Україні, нам кажуть, що найбільша загроза для них – Російська Федерація”, – сказав Бейкер.

За його словами, головні розбіжності між НАТО і Росією в даний момент пов’язані саме з українською кризою, хоча по інших пунктах вдається успішно співпрацювати.

Читайте також: У ПОЛЬЩІ СТАРТУЮТЬ МАСШТАБНІ НАВЧАННЯ НАТО

Джерело.

Реклама