fbpx
Політика
Трамп порушив важливу заборону в дипломатії США

Обраний президент США Дональд Трамп вперше за кілька десятиліть безпосередньо поговорив з президентом Тайваню.

У заяві групи, яка займається питаннями передачі влади в США, йдеться про те, що Трамп обговорив з Цай Інвень “тісні зв’язки у сфері економіки, політики та безпеки” під час телефонної розмови, передає ВВС.

Адміністрація президента Цай повідомила, що у розмові з Трампом брали участь міністр закордонних справ та глава ради національної безпеки Тайваню.

Трамп в своєму Twitter повідомив, що Цай сама подзвонила йому, аби привітати з перемогою на президентських виборах в США.

Відзначимо, що з 1979 року в США діє закон про відносини з Тайванем. Документ закріплює співпрацю США і Тайваню в багатьох сферах, але оминає увагою загальноприйняті дипломатичні відносини.

Китай розглядає Тайвань не як окрему країну, а як власну провінцію і виступає проти офіційних контактів між іншими державами і Тайванем. Цієї політики “єдиного Китаю” дотримуються і США.

У свою чергу, сам Дональд Трамп, реагуючи на критику своєї розмови з тайванською лідеркою, написав у Twitter: “Цікаво: США продає Тайваню військової техніки на мільярди доларів, а я повинен не відповідати на дзвінок з привітанням”.

Його речниця додала, що Трампу “добре відомо”, якою є політика США щодо Тайваню.

Читайте також: ТРАМП РІЗКО ЗМІНИВ СВОЮ ПОЗИЦІЮ ЩОДО УКРАЇНИ

Джерело.

facebook