fbpx

Токсична подруга. Як не дати зіпсувати собі життя.

Обираючи друзів, ми не завжди усвідомлюємо, наскільки міцними будуть наші стосунки. Оцінка, думка та вплив подружки зазвичай є для нас сильним контрапунктом реальності, але що, якщо ця дружба лише тягне нас вниз?

Подруга – невід’ємна частина життя майже кожної жінки. Тим більше, що специфічною особливістю жіночої особистості є потреба виставляти напоказ свої емоції. Зрештою, є речі, які нашим чоловікам не потрібно знати, а подруга – це саме та людина, якій ми можемо довірити всі свої думки та сумніви. Ми довіряємо, віримо і дбаємо щоб наші відносини завжди були позитивними і триватимуть довгі роки.

Тим часом, ми часто не усвідомлюємо впливу подруги на наше життя. Виявляється, вона може багато чого в ньому напартачити…

Чому ми дружимо?

Ми можемо трактувати дружбу як “єдність душ”, засновану на дівочих плітках, спільних покупках, захопленнях і схожому підході до життя. Безумовно, її присутність дозволяє нам зберігати внутрішню рівновагу і відчувати себе безпечніше в турбулентності долі – адже ми можемо звернутися до неї в будь-який час дня і ночі. Це дає нам змогу відчути себе потрібними, цінними та важливими в чиємусь житті, і це, безумовно, піднімає наш моральний дух.

Дружба – в чому проблема?

Однак проблема починається тоді, коли наш погляд на світ кардинально змінюється. Чи це пов’язано зі зміною роботи, оточення, компанії, яка відкривається, нових і незнайомих шляхів або партнера, який також певною мірою змінює нашу особистість. Коли подруги мають схоже ставлення до світу, між ними панує повна гармонія. На жаль, таке трапляється рідко! Реальність показує, що дружба зазвичай складається з однієї домінуючої і однієї “приглушеної” особистості. У цьому є своя перевага, адже завдяки такій організації кожен з нас все одно вчиться чомусь один від одного. Гірше, якщо ця дружба не зовсім щира….

«Паразитична» дружба

Токсична дружба може базуватися на двох елементах:

 – Ревнощі та неприйняття – виникають, наприклад, через занадто багато позитивних змін у житті одного з нас, коли дружба стає лише фоном для повсякденного життя. Можливо, подругу не влаштовує такий розклад. Вона відчуває себе покинутою, знехтуваною, як плюшевий ведмедик, з яким ми обіймаємося лише тоді, коли нам погано. В результаті вона може стати неприємною, нахабною, недовірливою і навіть злою.
 – Через заздрість – це типово токсична дружба, яка може негативно вплинути на наше життя. Токсичний друг – це також так званий енергетичний вампір, тобто людина, яка витягує життєдайні соки з нашої енергії і може ефективно пригнічувати нас своєю персоною в розумний і цілеспрямований спосіб. Вона має сильний вплив на наші рішення та поведінку. Однак для того, щоб її послання були повністю латентними та ефективними для нас, вона повинна бути надзвичайно надихаючою людиною, яка справляє на нас враження, з якою ми почуваємося безпечніше. Це дає їй підстави приховано маніпулювати нами. Вона присутня в кожній сфері нашого життя, впливаючи навіть на наше оточення, сім’ю, друзів і навіть кохану людину.
З часом ми відчуваємо себе в пастці. Ми не знаємо, як закінчити дружбу, або не хочемо, тому що іноді це виходить за межі наших можливостей. Ми боїмося втратити навіть цю токсичну дружбу, особливо якщо це одна з наших небагатьох “споріднених душ”.

Як поводитися з фальшивою подругою?

Щоб позбутися токсичної дружби, знадобиться велика мотивація і багато впевненості в собі. Такі паразитичні стосунки, коли один дає, а інший отримує вигоду (чи йдеться про горезвісне позичання грошей, чи про щоденний догляд за дитиною), буває важко припинити через … почуття. Саме почуття роблять страх зробити комусь надзвичайно незручно сильнішим за наші потреби чи очікування. Тому замість того, щоб протистояти і сказати тверде “НІ” – ми продовжуємо ці стосунки. Ми придушуємо власні почуття і бажання, щоб виправдати очікування друга, все ще мовчки сподіваючись на реванш.

 – Однак, якщо ми хочемо зберегти свою самооцінку на гідному рівні, важливо уважно стежити за поведінкою подруги і постійно робити їй зауваження.

 – Встановіть чіткі межі. Навіть у дружбі корисно визначити відносини, в яких ми відчуваємо себе найбільш комфортно. Кожне знайомство має дарувати певний комфорт непорушеної самооцінки. Тому намагаймося давати стільки, скільки можемо, і очікувати стільки ж від нашого друга, а в кризовій ситуації будьмо твердими і сильними.
– Не будемо збирати всі звинувачення в очікуванні “слушного моменту”, адже він, швидше за все, не скоро настане, а якщо й настане, то принесе нам лише негативні емоції, почуття провини і взаємні наклепи, і якщо ми хочемо зберегти це знайомство, варто його постійно підтримувати і дбати про баланс і чесність між собою.

You cannot copy content of this page