fbpx
Політика
Справа не в гoрiлцi: американець пояснив, чому росіяни відрізняються від українців у США (відео)

У США російська діаспора роз’єднана, мислить категоріями СРСР і збирається лише на “радянські” вечірки, щоб “випити гoрiлки”. У свою чергу американські українці демонструють сильний зв’язок з історичною Батьківщиною, чого не скажеш про колишніх росіян.

Таку думку в ефірі “Обозреватель.LIVE” висловив американський політолог, директор неурядової організації For a free Ukraine Джейсон Смарт.

За його словами, російська діаспора за своєю суттю є радянською.

“Вони не відчувають себе росіянами. Українська діаспора відчуває себе як українці. Це видно. Вони надягають вишиванки на свої зустрічі, говорять українською, читають українські книги і взагалі не знають російську мову. Це тому, що вони виросли у США і ніколи не чули російську мову. Вони чудові люди. Вони відчувають, що тут (в Україні) для них є Батьківщина”, – зазначив Смарт.

“Я не знаю, чому російські люди не відчувають цього. Ти не бачиш цього там”, – додав він.

Політолог розповів про вечірки для російської діаспори у Вашингтоні в “радянському” стилі. Там також можна побачити російськомовних гостей із країн колишнього СРСР. Він вважає, що у них немає почуття патріотизму з тієї причини, що у США вони приїхали ще до розпаду Радянського Союзу.

“Вони ніколи не жили в незалежній Україні, Казахстані або в Латвії. Думають, що це просто радянський простір”, – пояснив Смарт.

“Ці люди приходять на всі вечірки, але на протести не приходять. Вони не збираються, щоб висловити свою політичну точку зору, вони збираються просто випити”, – додав він.

Читайте також: Від сьогодні телеканал Фірташа припиняє свою роботу

Джерело.