fbpx
Політика
Шок: поляки вимагають компенсацію за українські землі. Що вони насправді хочуть? Це треба знати всім

Поляки вимагають компенсацію за землі, які відійшли Україні.

Польські громадяни мають намір скористатися правом реституції, повідомляє Корупція. інфо

Найближчим часом в українські суди будуть подані перші чотири позови з вимогами відшкодувати збиток нащадкам власників польських маєтків на територіях, що нині зараховані до України.

Іншими словами, польські громадяни мають намір скористатися правом реституції, повідомляє польське видання Prawica.

Така можливість у них з’явилася після того, як Україна підписала угоду про Асоціацію з ЄС.

Два з чотирьох позовів підпадають під юрисдикцію суду Луцька, ще один буде направлений до Тернопільської суд, а четвертий – стосується маєтків, які перебувають на території Києва і Харкова.

«Ми і не думали готувати перші позови до різних судів, створюючи таким чином прецеденти у віддалених один від одного регіонах. Просто в цих справах найкраще збереглися документи», – розповів голова «Товариства кресовян» (організації, яка за рік зібрала матеріали на 1600 позовів по реституції – ред.) Конрад Рекас.

За його словами, вимоги у кожного з позивачів різні: хтось хоче компенсацію за використання, хтось – виплату збитків від неотриманого прибутку через конфіскації засобів виробництва, а хтось – просто хоче повернути свій маєток.

«Серед власності, наприклад, житловий будинок з прилеглими господарськими будівлями і 12 га сільськогосподарських угідь в смт. Мельниця-Подільська Борщівського району Тернопільської області. Орієнтовна вартість цього майна – $ 60 тис. Житловий будинок, корисною площею в 63 кв. м, з прилеглою жерстяній майстерні з ділянкою для будівництва в 1200 кв. м в Ковельському районі Волинської області – вже близько $ 78 тис. плюс компенсація», – уточнив Рекас.

Окремо він розповів про процес повернення колишнього панського господарства в Рівненській області з 13,5 га землі вартістю в $ 67 тис. І двох житлових будинків в Києві з компенсацією за експлуатацію мідного рудника в Харківській області, вартість яких оцінюється в $ 1,5 млн.

Сума компенсацій вираховувалася, судячи з розцінок такого майна в сусідніх країнах і даних чорного ринку землі. Також враховувалися прогнози західних і українських експертів, які прогнозують стрибок цін після закінчення терміну дії мораторію на торгівлю землею в Україні (1 січня 2017 року) і зняття Європейською комісією обмежень на володіння землею іноземцями, пояснив Рекас.

Додамо, з початку 2017 року Польщі з’являться війська територіальної оборони. У 2019 їх кількість повинна становити 50 тис. осіб.

Читайте також:  Види трудових договорів і страхування у Польщі: деталі для українців

Джерело.