fbpx
Дозвілля
Що поєднує американську комедію “Сам удома” з Україною?

Рівно 31 рік тому в кінотеатрах почали показувати різдвяну комедію “Сам удома” про бешкетника і захисника свого будинку Кевіна Маккалістера. Комедія стала культовою, однак мало хто знає, шо у цьому американському фільмі є частинка України.

Коли головний персонаж Кевін приходить до церкви у різдвяний вечір, то чує, як дитячий хор співає колядку “Carol of the Bells”. Американці створили цю мелодію на основі української народної пісні “Щедрик” в обробці талановитого українського композитора Миколи Леонтовича. Композитор працював над музикою “Щедрика” майже все життя, шукаючи її ідеального звучання.

Вперше колядку “Щедрик” виконав хор Київського університету у Києві, на Різдво 1916 року. А пізніше, у 1921-му, легендарна колядка зазвучала на концерті в Карнегі-Хол у Нью-Йорку.

З того часу маленьке українське диво підкорило увесь світ, а у США вирішили записати англомовну версію колядки. Зробив це американець українського походження – Пітер Вільговський. Пісня нагадала йому передзвін дзвіночків, тому і назвав він її “Колядкою дзвоників”.

Мелодія швидко стала популярною у всіх куточках планети.

Зазвучала колядка не тільки у фільмі “Сам удома”, але й у “Гаррі Поттері”, “Міцному горішку”, “Сімпсонах”та багатьох інших творах кіномистецтва.