fbpx
Гумор
Що було першим – курка чи яйце: справжню відповідь питання допомогла знайти інша наука – біологія

Що було першим – курка чи яйце

Найвідомішою філософською проблемою у наш час є питання: “Що з’явилося першим – яйце чи курка?”

Спочатку його суть стосувалася пошуку початку процесів, що повторюються.

Відоме й інше його філософське формулювання: “Де знаходяться початок і кінець у кільця?”.

Проте справжню відповідь питання допомогла знайти інша наука – біологія.

Спочатку варто розібратися, що в даному питанні мається на увазі під терміном “куряче яйце”. Існує два варіанти трактування:

яйце, усередині якого розвивається майбутня курка;

яйце, створене та висиджене куркою.

З погляду біології, перша курка з’явилася так. Спочатку на планеті існувала якась тварина, яка була предком сучасної курки.

Одне з них, за допомогою самця, спромоглося створити перше яйце. Згодом, у процесі еволюції в ньому почало розвиватися курча, яке потім стане дорослою куркою. У результаті виходить висновок: першим з’явилося саме яйце.

Прихильники другого варіанта трактування курячого яйця вважають це твердження неправильним. На їхню думку, це яйце не є курячим, тому що воно було знесене не цим птахом, а лише його предком.

Згідно з теорією еволюції, деякі мутації відбуваються в організмі не тільки в процесі його і формування, а й уже під час життя через пристосування до нових умов.

Тому курка могла виникнути ні з яйця, а результаті найсильнішої мутації її предка у процесі життєдіяльності.

Проте біологи стверджують, що процес появи та збереження корисної мутації відбувається не миттєво – він займає мільйони років.

Деякі тварини зберігають якісь риси, набуті під час свого життя, і передають їх своїм дитинчатам. Якщо нащадків немає – мутація не зберігається і вигляд зникає. Ось і виходить, що вирішальну перемогу в цій суперечці здобуває все-таки яйце.

You cannot copy content of this page