fbpx

Що буде з курсом долара в Україні: прогноз аналітиків

Експерти вважають, що курс гривні в найближчі кілька тижнів буде залишатися стабільним.

МВФ переніс рішення про надання Україні чергового кредитного траншу. В результаті блокади Донбасу макроекономічна ситуація в країні змінилася, тому Рада директорів МВФ повинна переглянути своє рішення з урахуванням нових реалій. Аналітики впевнені: ризиків девальвації національної валюти найближчим часом немає.

“Загрози різкої девальвації гривні немає. Гривня вже була девальвована, а з початку року повільно зміцнюється”, – розповідає заступник директора аналітичного департаменту Альпарі Наталя Мільчакова. За оцінками “Альпарі”, в найближчий місяць долар в Україні буде продаватися по 26,8-27 гривень. Експерт з питань фінансової політики Інституту суспільно-економічних досліджень Антоніна Дешко додає: останнім часом український валютний ринок демонструє “чудеса стійкості”. Національна валюта коливається протягом останнього місяця в межах 27,18 (максимальне значення другого березня) до 26,18 (мінімальне значення 13 березня) гривень за долар.

“Є надія, що найближчим часом курсові коливання будуть незначними. Хоча не варто виключати вплив психологічного фактору і викликаних ним спекулятивних настроїв на ринку. У більш довгостроковій перспективі на стан валютного ринку може істотно позначитися вплив недонадходжень валютної виручки від підприємств металургії”, – додає експерт.

Проте є й позитивні фактори. Так, найближчим часом (орієнтовно в кінці березня/початку квітня) Україна може отримати другий транш макрофінансової допомоги від ЄС у розмірі 600 мільйонів євро. Відповідне рішення вже прийнято 16 березня. Гроші поповнять валютні резерви Нацбанку.

Читайте також: Кабмін зобов’яже “безробітних” українців платити “податок”

Ситуація з МВФ на допомогу від Євросоюзу не позначиться. “Ми уважно відстежуємо ситуацію навколо рішення МВФ, але на даний момент наше оголошення, зроблене в минулий четвер, 16 березня, залишається в силі, тобто Україна зможе отримати другий транш в кінці березня або на початку квітня 2017 року”, – йдеться в повідомленні прес-служби представництва Євросоюзу.

До речі, можлива девальвація гривні дозволить Кабміну збільшити надходження в бюджет країни. Бюджет країни через блокаду втратить близько 10 мільярдів гривень, але якщо гривня девальвує, держава збере на 14,8 мільярдів гривень податків більше. В результаті бюджет по доходах вийде в плюс на 3,9-4,7 мільярда.

Джерело.

You cannot copy content of this page