fbpx
Історія
Щемливе зізнання жінки, яка пережила Освенцим

Угорка Сюзан Поллак, яка пережила Освенцим, розповіла свої згадки про концтабір та застерегла світ від ненависті.

Про це повідомляє ВВС.

Поллак потрапила в Освенцим коли їй було 13 років.

“На підлозі у вагоні було трохи соломи. Там було темно, холодно і дуже вороже. І майже не було місця, щоби сісти. Багато хто плакав. І там було багато дітей. Ми опинилися в пастці. Двері були замкнені, і ми зрозуміли, що це ніяке не переселення. Але ми навіть уявити собі не могли, що нас очікує”,– розповіла вона.

Поллак розповіла, що вже в Освенцимі на залізничній платформі, нацисти відокремили тих, кому було призначено жити і працювати, від тих, кого негайно відправили на смерть.

“Не було ніяких прощальних обіймів чи поцілунків, мою маму просто відштовхнули в бік разом з іншими жінками і дітьми. Ця жорстокість почалася одразу ж. Я навіть не плакала, ніби я вмить позбулася всіх емоцій”,– додала Поллак.

Поллак закликала світ робити з історії уроки.

“Ми не говоримо про варварів. Ми не говоримо про примітивне суспільство. Німці були розвиненими, освіченими, прогресивними. Можливо, вся справа в тому, що прошарок цивілізованості дуже тонкий. І тому нам слід дуже обережно ставитися до пропаганди ненависті. Це дуже важливо. Все починається з маленького струмочка, але він може перетворитися в потік, і коли це станеться, зупиняти його буде вже запізно”, – зазначила вона.

Читайте також: Сестра нареченої Лещенка: “я за мир, і мені плювати, Росією це назвіть чи Україною”

Джерело.

facebook