fbpx

Самі винні: Україна пояснила Росії відмову від боргу Януковича

Неможливість повернення Україною боргу Януковича в розмірі $3 млрд обумовлена військовою агресією Росії на Донбасі і тимчасовою окупацією Криму.

Про це йдеться в запереченні України проти позовних вимог компанії The Law Debenture Trust Corporation Plc, що представляє інтереси Російської Федерації, щодо зазначених євробондів, яке було направлено у Високий суд Англії, передає “Інтерфакс-Україна”.

Документ займає 46 сторінок замість стандартного обсягу заперечення в 25, що було погоджено із судом на прохання України.

Крім того, Україна доводить, що рішення про випуск у 2013 році єврооблігацій на $3 млрд, які в подальшому були викуплені Росією на кошти Фонду національного добробуту (ФНД), ухвалили з порушенням українського законодавства і встановлених українськими нормативними актами процедур.

У документі зазначається, що під час затвердження низки рішень не була дотримана їхня послідовність, зокрема щодо ліміту державного боргу: притягнуте фінансування надійшло на рахунок казначейства раніше, ніж було ухвалене рішення про збільшення ліміту держборгу.

Крім того, були порушені інші процедури проходження рішення, що дає Україні підстави стверджувати про незаконність згаданого запозичення.

Також у запереченні йдеться про те, що Росія здійснювала щодо України тиск, що зумовило неможливість останньої своєчасно виконати умови позики.

Як повідомлялося раніше, українська сторона подала до Високого суду Англії заперечення проти позову Росії про необхідність повернення кредиту на $3 млрд 17 травня 2016 року.

Читайте також: Путін потрапив у труну: соцмережі висміяли його візит на Афон.

Джерело.

You cannot copy content of this page