fbpx
Політика
Путін узаконив війська Нацгвардії РФ

Президент РФ Володимир Путін підписав закон “Про війська національної гвардії Російської Федерації”.

Відповідний документ розміщено на офіційному інтернет-порталі правової інформації, повідомляє Інтерфакс.

Передбачається, що Національна гвардія замінить Внутрішні війська МВС.
За Нацгвардією залишаються повноваження, які були у Внутрішніх військ МВС, щодо припинення масових заворушень в населених пунктах, а також – в разі необхідності – в виправних установах.

Військовослужбовцям Національної гвардії Росії надається право вскривати автомобілі та проникати в них. Ці дії вони можуть здійснювати для порятунку життя громадян, для забезпечення безпеки при масових заворушеннях і надзвичайних ситуаціях, для затримання осіб, підозрюваних або обвинувачених у злочині, а також для припинення злочину.

Службовці військ Нацгвардії матимуть право проводити затримання і в разі необхідності проникати в житла громадян, службовцям Нацгвардії дозволяється застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби або вогнепальну зброю без попередження при безпосередній загрозі громадянам або самим військовослужбовцям.

Читайте також: Двох росіян вбили на Фіджі

Бійці Нацгвардії зможуть застосовувати спецзасоби, в тому числі для припинення масових заворушень та інших протиправних дій, що порушують рух транспорту, роботу засобів зв’язку і організацій, для припинення злочинів, відбиття нападів на службовців Національної гвардії, захисту охоронюваних об’єктів.

Джерело.