fbpx
Політика
Прочинене вікно в Європу. ЄС відклав питання введення безвізового режиму для ряду країн – Reuters

Інформаційне агентство Reuters, посилаючись на власні джерела в Європейському союзі, повідомляє, що після наради послів ЄС у Брюсселі було прийнято рішення перенести питання про введення безвізового режиму для громадян Грузії.

Така ж доля очікує й інші країни серед яких й Україна.

Зокрема, 1 червня після обговорення надання безвізового режиму для Грузії було прийнято рішення перенести дане питання, так як Франція та Німеччина виступили проти.

“Ми не хочемо, щоб зупинився весь процес. Ми просто хочемо бути більш обережними”, – заявив дипломат однієї з країн, які відмовилися вирішити питання лібералізації візового режиму для Грузії.

За даними журналістів, європейські політики наголосили, що терміни введення безвізового режиму у зв’язку з міграційним кризою переносяться також і для України, Косово та Туреччини.

Раніше голова делегації Європарламенту в Комітеті асоціації Україна-ЄС Андрій Пленкович заявив, що для надання Україні безвізового режиму Європейському парламенту необхідно мінімум три місяці.

Нагадаємо, 20 квітня Єврокомісія передала пропозиції Європарламенту та Ради ЄС про скасування віз для громадян України.

Згідно процедур ЄС, тепер пропозиція Єврокомісії має пройти тривалу процедуру погодження серед країн-членів Євросоюзу, а також на рівні Європейського парламенту. Згодом, мінімум за місяць, вона повинна бути затверджена Радою ЄС із питань юстиції, свободи та безпеки, який збирається раз на квартал.

Джерело.