fbpx
Політика
Порошенко домовився з РФ про повернення українців

Україна сподівається на повернення Афанасьєва і Солошенка.

Президент України Петро Порошенко заявив про існування попередньої домовленості з керівництвом Росії про повернення на батьківщину ув’язнених українців Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва. Про це він повідомив в інтерв’ю телеканалу Інтер ввечері в неділю, 29 травня.

 “Я далекий від того, щоб давати обіцянки або називати багато прізвищ. Можу сказати лише, що за попередньою домовленістю ми можемо сподіватися на повернення додому Афанасьєва і Солошенка”, – сказав глава держави.

Президент розповів, що також йдуть переговори для звільнення 25 українців, які перебувають на окупованій території Донецької та Луганської областей. За його словами, для цього задіяні всі ресурси, включаючи і формат Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі і “нормандський формат”.

“І ми на фінішній прямій щодо умов, термінів та процедури їх повернення”, – наголосив Порошенко.

Глава держави зазначив, що штаб, до якого входять дипломати, громадські діячі та співробітники спецслужб, створений свого часу для повернення з Росії в Україну військовослужбовця і народного депутата Надії Савченко, продовжує працювати над звільненням інших українців, які перебувають в ув’язненні в Російській Федерації та в заручниках на окупованій території.