fbpx

Понад 1600 українських сімей встановили вже сонячні панелі

За останні 3 роки в українські проекти “чистої” енергетики інвестовано близько 700 млн євро. Майже 300 млн євро направлено на виробництво “зеленої” електроенергії, ще майже 400 млн євро – на генерацію тепла з відновлюваних джерел енергії.

Як повідомляє Урядовий портал, про це заявив глава Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук.

За його словами, це свідчить про по-справжньому дієве удосконалене законодавство, а також про те, що бізнес у цій ніші активізувався і це лише початок

“Після удосконалення “зеленого” тарифу у 2015 році запрацював ще один напрямок – встановлення сонячних панелей потужністю до 30 кВт. Якщо на кінець II кварталу 2015 року таких родин було лише 94, то сьогодні вже понад 1600. За нашими оцінками, ці домогосподарства інвестували у сонячні панелі 22 млн євро”, – розповів Савчук та зауважив, що відкривається великий ринок використання сонячних електроустановок домогосподарствами. Це зі свого боку вимагає вигідних програм фінансування.

Читайте також:   Aктивісти Greenpeace блокують корабель з автомобілями Volkswagen біля берегів Великобританії

Савчук також назвав ті законодавчі ініціативи, які стимулюватимуть інвесторів вкладати кошти в проекти з відновлюваної енергетики. Це і можливість укладати довгострокові договори купівлі-продажу “чистої” електроенергії, і стимулюючий тариф на тепло “не з газу”, і нова ініціатива щодо полегшення доступу до мереж виробникам “зеленої” електроенергії.

“Участь банків у фінансуванні таких проектів вкрай важлива, адже безпосередньо впливає і на економіку країни. Красномовний приклад – 4,5 млрд грн “теплих кредитів”, взятих населенням. Це кошти, які зайшли у ринок виробництва та використання енергоефективних матеріалів і обладнання”, – підкреслив Савчук.

You cannot copy content of this page