fbpx

Показали унікальну машину КДБ (фото)

Оригінальну радянську “доганялку” презентували на технічному технічному фестивалі OldCarLand. Усього з 85-го по 91-й випустили 244 машини КДБ моделі ГАЗ 24-34 “Волга”.

“Ця машина – оперативний автомобіль КДБ. Зовні це стандартна, пересічна “Волга”. Але всередині – вона має повністю КДБіське устаткування. Автомобіль призначався для зовнішнього спостереження за іноземцями чи для супроводу урядових кортежів”, – розповідає Gazeta.ua власник автомобіля, директор реставраційної майстерні Vintage Motors Артем Рудницький.

Автомобіль має двигун ЗМЗ-24-24 потужністю 195 к.с. Це дозволяло йому за необхідності розвивати швидкість до 170 км/год і доганяти швидкісні іномарки.

Від звичайної “Волги” автомобіль відрізнявся приладом для зміни номерних знаків з трьома змінними номерами та дистанційним проводом для відкриття багажника. Він також мав автоматичну коробку передач, гідропідсилювач керма, додатковий бензобак та акумулятор.

“У салоні багато розвідувальних приладів були замасковані. Під передніми сидіннями стояли кронштейни кріплення спецобладнання. У підлозі під ногами переднього пасажира спеціальний знімний люк. Здавалося б, у звичайній попільничці були приховані тумблери управління системою світломаскування: вимикання однієї з фар, переморгування фарами, стоп-сигнал. За допомогою цих функцій спецслужби між собою координувалися, адже мали свої сигнали та коди”, – каже власник машини.

Водіям-розвідникам часто доводилося приміряти на себе акторські ролі.

“Водій-розвідник возив під переднім кріслом гіпс. Злочинців чи рецидивістів часто “брали” у людних місцях. Розвідник одягає гіпс, біжить до злочинця і знешкоджує його гіпсом. Тоді злочинця швидко несуть до машини. Коли опитувало слідство свідків, то обличчя водія-розвідника ніхто не міг згадати. Усі пам’ятали лише гіпс”, – розповідає автомобільний реставратор.

Читайте також:  Як швидко і надійно продати свій старий автомобіль
Джерело.

You cannot copy content of this page