fbpx
Здоров'я
Погіршення стану нігтів, почервоніння очей чи поява синців є симптомом одного порушення

Медики кажуть, що при розвитку авітамінозу першими реагують волосся, нігті, шкіра та нервова система, тоді розвивається сонливість, дратівливість. То чи варто приймати вітамінні препарати? І якими загалом є прояви авітамінозу?

– Почнімо з того, що поширеною є думка, ніби при авітамінозі бракує багатьох вітамінів. Тоді як насправді до такої проблеми належить нестача бодай одного з них, – говорить сімейний лікар Руслад Добровольський. — Людина починає потерпати через втому, порушення сну, сонливість, апатію, погіршення настрою і
навіть дратівливість.

Крім того з’являється ряд інших симптомів. Наприклад, якщо надмірно випадає волосся, лущиться чи тріскає шкіра, стали ламкими нігті, швидше за все бракує вітаміну А чи В. На погіршення психологічного стану може вказувати нестача вітаміну В або D (оскільки ще бракує сонячної інсоляції). Носові кpoвотечі,
почервоніння очей, часті синці на тiлі з’являються при нестачі вітаміну С.

– Чи правда, що авітаміноз може розвинутись навіть на фоні дотримання норм правильного харчування?

– Таке справді стається. Людина може дотримуватись норм раціонального харчування, споживати в достатній кількості фрукти й овочі, натомість вітаміни погано засвоюються. Буває, що причиною цього є несприйняття організмом так би мовити заморських продуктів, бачте, наш організм орієнтовано на споживання продуктів, які виросли на землі, де ми народились (інакше вітаміни можуть погано засвоюватись). Але крім того до порушення всмоктування вітамінів та мікроелементів призводять проблеми в роботі органів шлунково-кишкового тракту, зокрема, мова про печінку, підшлункову залозу, кишківник.

Зважаючи на цей перелік факторів, не можна вдаватись до самолікування. Вживання вітамінних комплексів на власний розсуд може призвести до загострення хвороб чи навіть спричинити розвиток гіпервітамінозу, алергічних реакцій. Тому раджу звернутись до лікаря, аби визначити причини появи проблеми та отримати конкретні рекомендації щодо методів її подолання.

– А якщо немає проблем зі здоров’ям, чи можна позбутись авітамінозу завдяки змінам у харчуванні?

Читайте також: Їжте це на вечерю 3 дні поспіль! Ви будете здивовані, що вийде з вашого opганізму!

– Перш за все перегляньте свій раціон, в щоденному меню має бути по 400 грамів овочів та фруктів. Це за умови, якщо немає хронічних хвороб, зокрема, органів шлунково-кишкового тракту , цукрового дiaбету, тоді слід дотримуватись рекомендацій лікаря щодо раціону харчування.

Обов’язково додавати до страв зелень, яку можна вирощувати навіть на підвіконні. Джерелом вітамінів все ще може бути квашена капуста (відомо, що до кінця зими цей продукт зберігає свою харчову цінність). Обов’язково в раціоні мають бути яйця, м’ясо, каші, хліб, горіхи.

– А чи є лікарські рослини, корисні для такого періоду?

– Унікальною в цьому плані є шипшина, зокрема в ній містяться вітаміни Р, А, В, Е, К, – говорить травознавець Людмила Васьковська. – А ще в ягодах цього куща є велика кількість вітаміну С. Тож загалом йдеться про чудовий засіб для зміцнення роботи організму, що особливо важливо в період, який загрожує авітамінозом. До того ж відвар з шипшини покращує стан судин, які потерпають через зміну сезонів.

Але треба вміти правильно готувати шипшинові ліки. Для цього столову ложку ягід слід запарити на ніч 500 мілілітрами окропу. Пити протягом дня, додаючи до звичайного чаю, також раджу класти до горнятка мед або лимон.

Дуже корисною в цей період є настоянка жень-шеню (приймати слід зранку й в обід по 20 крапель), радіоли рожевої (по 10 крапель двічі на день) та елеутерококу (по 25 крапель тричі на день).

Джерело.

facebook