fbpx
Політика
Після повідомлень про перемогу Макрона рекордно виріс курс євро

На фоні повідомлень про перемогу Еммануеля Макрона на президентських виборах у Франції курс євро різко зріс і досягнув максимальної за останні сім місяців позначки в 1,1023 дол, повідомляє Reuters.

Так, на торгах в Азії євро виріс приблизно на 0,2 процентних пунктів і досяг позначки в 1,1023, що є найвищим показником з 9 листопада.

Євро також піднявся на цілих пів відсотка по відношенню до єни і досяг річного максимуму в 124,58 єн.

Однак, як пише видання, експерти зазначають, що подальшого зросту поки не передбачається.

“Сьогодні вранці ми бачили деяке додаткове зростання євро, але, враховуючи, що партія Макрона навряд отримає більшість на виборах в національну асамблею, валюта навряд різко зросте у ціні” – сказав головний валютний стратег у Mizuho Securities у Токіо.

Читайте також: Підраховані 100% бюлетенів: стало відомо, на скільки Макрон випередив Ле Пен

Нагадаємо, після перемоги Макрона в першому турі виборів євро додав 1,2% до долара, до 1,0859 дол., після підйому до 1,0940 дол. — максимуму з початку листопада. При цьому він зміцнився і до інших валют: більше 2% до єни, 1,1% — до фунта стерлінгів, 0,5% — до рубля.

Нагадаємо, після підрахунку 99,99% голосів у другому турі виборів президента Франції переможцем став лідер руху Вперед! Еммануель Макрон, набравши 66,06% голосів, у той час як глава Національного фронту Марін Ле Пен отримала 34,94% голосів.

Раніше з перемогою на виборах Еммануеля Макрона привітали світові лідери, серед яких був і президент України Петро Порошенко.

Читайте також: Протягом місяця долар здешевшав майже на гривню. Валютні прогнози на літо

Офіційні підсумки голосування будуть оголошені 11 травня.