fbpx

Ось і “помирилися”: Сенат Польщі визнав Волинську трагедію геноцидом поляків

Верхня палата польського парламенту (Сенат) увечері 7 липня затвердила резолюцію, в якій Волинська трагедія 1942-1945 рр. визнається геноцидом поляків.

Про це повідомляють Wiadomosci.

У цій постанові сенатори закликали Сейм Польщі визнати 11 липня Національним днем пам’яті “жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої”.

Повідомляється, що за текст постанови проголосували 60 сенаторів, 23 були проти й один утримався.

Як зазначив голова комісії зі зв’язків із поляками за кордоном Міхал Дворчік, як основа для затвердження резолюції послужив законопроект про вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії, який розробили в Сеймі депутати від провладної партії “Право і справедливість”.

Читайте також: “Живі рани”: у Польщі оцінили пропозицію України щодо примирення

“Сенат Республіки віддає данину пам’яті громадян II Республіки, по-звірячому вбитих українськими націоналістами”, – йдеться в постанові. У резолюції також висловлюється “повага і вдячність тим українцям, які, ризикуючи власним життям, рятували поляків”.

Також у тексті резолюції йдеться, що “пам’ять про жертв злочину, скоєного у сорокові роки українськими націоналістами, досі не була належним чином увічнена, а масові вбивства не були названі геноцидом”.

Читайте також: Українці написали лист покаяння і прощення до польського суспільства (текст)

Джерело.

You cannot copy content of this page