fbpx
Політика
Новий реєстр боржників дає «зелене» світло «колекторам»

Процедура запуску єдиного реєстру боржників відкрила декілька цікавих моментів, на які варто звернути увагу як державним структурам так і окремим громадянам.

Згідно закону, стягненням заборгованості займаються виконавці не лише державні, але і приватні.

Відмінність у тому, що з відкриттям вільного доступу до інформації у реєстрі, і за несанкціонований доступ були передбачені відповідальність у вигляді штрафів. Наразі ж можливість перевірки наявності виконавчого провадження, у разі укладання будь-якої угоди, не є проблемою для реєстраторів, нотаріусів та банків.

Відтак, у країні може скластися ситуація коли угода задля погашення боргу (продаж майна, нерухомості, кредит і т.д.) не буде укладена через зловживання приватними виконавцями. Тобто, людина змушена буде піти на неприйнятні поступки через унеможливлення альтернативи у розв’язанні проблеми. Фактично, законодавче нововведення легалізувало діяльність «колекторів».

Такий підхід у правовому полі є досить сумнівним, наразі, вдало «скопіювати» досвід європейських країн не вдасться, адже у нас не передбачили чітку регламентацію таких виконавців, додатково ми не маємо достатнього досвіду у впровадженні таких законодавчих змін.

До чого можуть призвести необачні і явно передчасні зміни покаже час, проте деякі експерти вже зараз висловлюють свої побоювання з цього приводу та закликають відмінити підписаний і прийнятий Закон.

За посиланням на реєстр можна перейти ТУТ.

Читайте також: Ти себе визнай мертвою. Командир підрозділу “Донбас” жорстко відповів Савченко (відео)

Джерело.

facebook