fbpx
Політика
Німеччина отримала нового президента

Колишнього міністра закордонних справ Франка-Вальтера Штайнмайєра обрано новим президентом ФРН. Про це повідомляє 112 канал з посиланням на DW.

Франк-Вальтер Штайнмайєр був єдиним кандидатом від блоку Християнсько-демократичного союзу і християнсько-соціального союзу Німеччини, а також Соціал-демократичної партії Німеччини і набрав абсолютну більшість голосів представників Федеральних зборів вже в першому турі. Зокрема, за Штайнмайєра проголосував 931 вибірник з числа депутатів Бундестагу і делегатів земельних парламентів, а для перемоги в першому турі необхідно набрати 631 голос.

Відзначається, що кандидат, який переміг на виборах, є президентом з того моменту, як він погодився з результатами голосування у федеральних зборах. На 19 березня заплановано церемонію інавгурації. Штайнмайєр змінює на посаді 77-річного Йоахіма Гаука.

Як повідомлялося раніше, конкурентами Штайнмайэра були кельнський вчений, який вивчає проблеми бідності, Крістоф Буттервеґе; популярний юрист, актор і телеведучий Олександр Гольд; віце-голова правопопулістської партії “Альтернатива для Німеччини” Альбрехт Глазер і батько сатирика Мартіна Зоннеборна – Енгельберт Зоннеборн.

Зазначимо, 61-річний Франк-Вальтер Штайнмайер служив у бундесвері. З 1975 року – член Соціал-демократичної партії Німеччини. Вивчав юридичні і політичні науки, захистив докторську дисертацію на тему “Правове становище безпритульних”.

В кінці 90-х був статс-секретарем федерального уряду, уповноваженим з координації діяльності спецслужб, пізніше — керівником відомства федерального канцлера.

З 2005 року Штайнмайер очолює МЗС Німеччини, а з 2007 року – віце-канцлер ФРН, в цьому ж році зайняв пост заступника голови Соціал-демократичної партії, пізніше очолював політсилу протягом декількох років.

У 2016 році був головою ОБСЄ.

Федеральний президент у Німеччині має такі повноваження: підписує і оприлюднює федеральні закони, висуває кандидатуру федерального канцлера на розгляд парламенту, затверджує на посаді і звільняє федерального канцлера, федеральних міністрів, федеральних суддів, службовців, офіцерів і унтер-офіцерів.

Читайте також: Зникнення українських розвідників. В “ЛНР” зробили тривожну заяву