fbpx
Політика
Нелегітимна Дума і агресія Росії: ПАРЄ прийняла дві резолюції по Україні

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) 12 жовтня проголосувала за дві резолюції на підтримку України.

Документ підтримали 78 делегатів асамблеї із 102 учасників голосування.

Зокрема, мова йде про “Засоби правового захисту в разі порушення прав людини на українських територіях, що знаходяться поза контролем української влади”, підготовленої доповідачем Марілуізем Беком і “Політичні наслідки російської агресії в Україні” (спочатку називалася “Політичні наслідки кризи в Україні”), доповідачем якої виступила депутат від Чехії Христина Зеленкова.

У резолюції “Політичні наслідки російської агресії в Україні” ПАРЄ знову засудила анексію Криму Російською Федерацією і закликала Москву вивести свої війська з України.

У документі під назвою “Засоби правового захисту в разі порушення прав людини на українських територіях, що знаходяться поза контролем української влади” ПАРЄ висловлює глибоку стурбованість ситуацією у сфері прав людини в окупованих Криму і на Донбасі і закликає російську владу гарантувати захист фундаментальним правам і свободам для всіх жителів цих територій.

Крім того, Парламентська асамблея Ради Європи затвердила правку в одній із резолюцій щодо України, у якій закликала європейські країни зберігати санкції до відновлення суверенітету України.

Також іншою правкою ПАРЄ засудила незаконні вибори у Державну Думу РФ, проведені на території окупованого Криму 18 вересня.

Читайте також: Названі правила перетину кордону, які діятимуть після скасування віз

“Включення української суверенної території у єдиний федеральний виборчий округ і створення на території Криму чотирьох одномандатних округів – це грубе порушення міжнародного права і фактично кидає тінь на легітимність парламенту Росії”, – зазначено у правці.

Ухвалення резолюції прокоментували члени української делегації у ПАРЄ.

“Тільки що ПАРЄ проголосувала доповіді щодо України і домоглися поправок, що замінено назву основної доповіді по Україні з політичних наслідків кризи в Україні, як воно спочатку називалося, на політичні наслідки російської агресії в Україні. Це величезне досягнення, речі названі своїми іменами. Сьогодні це зафіксовано у ПАРЄ. І друге, у текст цієї доповіді включено абзац що ПАРЄ засуджує незаконні вибори, проведені у Криму в Думу РФ, вважає результати нікчемними і не визнає їх, і як за чотирма округами Криму, як у включенню його у виборчий округ, що ставить під сумнів легітимність Думи РФ. Вперше йдеться, що влада РФ поставлена під сумнів”, – повідомив народний депутат Олексій Гончаренко, наводить його слова телеканал “112 Україна”.

За словами народного депутата Борислава Берези, всі скептики отримали “чітку відповідь”.

“Засуджена незаконна заборона Меджілісу … Парламентська асамблея Ради Європи вважає за неможливе проведення виборів на Донбасі, незважаючи на вимоги Мінських домовленостей. І головне! Продовження всіх санкцій проти Росії, незважаючи на економічні втрати, до повного відновлення територіальної цілісності України”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

Про прийняття резолюції на своїй сторінці у Facebook також повідомив нардеп Володимир Ар’єв.

Читайте також: Путін замовив міні-скульптури чиновників на тисячі доларів, серед них і Янукович (фото)

Джерело.

Related Post