fbpx
Дозвілля
Небесні знаки і як їх трактувати Цієї ночі українці спостерігали дивовижне явище

Цієї ночі українці спостерігали дивовижне явище – світлі кола навколо Місяця. В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з’являється 10-20 разів на рік.

Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів.

Звісно, не обійшлося без прикмет. Місячне гало це завжди про щось добре. А, якщо в житті був поганий період, то на зміну йому прийде удача та добробут.

Що цікаво, в умовах війни, для війська, яке напало, це дуже поганий знак. Тому, українці, чекаємо поразки загарбників найближчим часом.

Світлини у соцмережі Фейсбук розмістив Микола Мединський.

“- Сьогодні такий місяць у небі. Я такого ще не бачив. Місячне Гало. Дуже рідкісне явище у природі. Це хороший знак, князям у минулому пророкував перемогу! Гало в перекладі з грецької означає сяйво, німб. Ну хіба не добрий знак – сяйво, німб над Україною…”, – йдеться в дописі до світлин.

У коментарях під дописом припускають, що можливо це знак, що скоро закінчиться війна в Україні і нарешті наступить мир.

У минулому, коли на небі з’являлися такі «небесні знамення», люди схильні були вбачати в них грізний «божий знак». У літописах і творах давніх істориків можна прочитати і про вогняні небесні списи, і про царські корони, що світилися, що буцімто були видні на небі.

Звісно, все це лише прикмети. Але форми описаного вище природного явища бувають подекуди вельми цікавими. На небі з’являються хрести, стовпи світла, кола, дуги, фальшиві сонця та їх різноманітні комбінації. У науці таке явище називається гало.

Встановлено, що гало з’являється в ті дні, коли у небі пливуть високі пірчасті або пірчасто-слоїсті хмарини, що складаються з дрібних кристаликів льоду. Такі кристалики можуть мати різну форму, та найчастіше вони мають вигляд шестигранних пластинок і стовпчиків – ось вони й викликають появу гало.

Фото зі сторінки капелан Микола Мединський