fbpx
Події
“Не дозволили виступити, і змусили здати телефони”: Російську делегацію принизили в Лозанні

Російській делегації не дозволили виступити на виконкомі Міжнародного олімпійського комітету (МОК) перед ухваленням рішення щодо участі російських спортсменів в Олімпійських іграх 2018 року в південнокорейському Пхенчхані.

Делегація Росії в Лозанні не була допущена до зали слухань, також їх змусили здати телефони, пише “segodnya“.

МОК у вівторок дискваліфікував Олімпійський комітет Росії (ОКР), відсторонив збірну від Олімпіади, але допустив російських “чистих” спортсменів до участі в Іграх-2018 під нейтральним (олімпійським) прапором.

Від російської сторони на виконкомі МОК повинні були виступити президент ДКР Олександр Жуков, керівник Незалежної громадської антидопінгової комісії (НВАК) Віталій Смирнов і дворазова чемпіонка світу з фігурного катання Євгенія Медведєва.

Також стало відомо, що Олександр Жуков довічно усунений від будь-якої участі в Олімпіадах, а також він позбувся своєї посади члена МОК. Російського віце-прем’єра Віталія Мутко також довічно усунули від Олімпіад.

Шмід про масштаби махінацій з допінгом у РФ

Глава комісії МОК Самуель Шмід, коментуючи допінг-порушення в російському спорті, заявив, що ніколи не стикався з маніпуляціями такого масштабу.

“Дотримання антидопінгових правил перебувало в полі діяльності міністерства спорту, яке несло за це відповідальність. Дисциплінарна комісія МОК винесла наступні рекомендації – вжити необхідних заходів для того, щоб підкреслити існування маніпуляції антидопінгових правил. Ті, хто відповідав, повинні понести покарання. В той же час права окремих “чистих” російських атлетів повинні бути захищені. Витрати, понесені в ході застосування процедур, повинні бути включені в санкції “, – сказав Шмід.

“Ми ніколи не стикалися з маніпуляціями такого масштабу, і це призвело до того, що було завдано безпрецедентної шкоди олімпійському руху”, – додав він.

Сьогоднішнє рішення МОК прийняв на підставі роботи двох комісій, одна з яких – на чолі з Денисом Освальдом – займалася перевіркою допінг-проб російських спортсменів з Олімпіади в Сочі. За підсумками її роботи Росія втратила 11 нагород і втратила перше місце в загальнокомандному заліку.

Друга комісія на чолі з екс-президентом Швейцарії Самуелем Шмідом перевіряла інформацію про державне втручання в російську антидопінгову систему. Обидві комісії почали роботу після розслідування WADA під керівництвом Річарда Макларена про підміну допінг-проб російських спортсменів за участю ФСБ.

facebook