fbpx
Політика
“Не чекали”: адвокат Савченко розповів, як її зустріли в Москві

Поява в Москві народного депутата від партії “Батьківщина” Надії Савченко для росіян стала повною несподіванкою, проте коли новина про її приїзд розлетілася, нардепа почали буквально переслідувати місцеві ЗМІ.

Про це повідомив в Facebook російський адвокат Ілля Новіков, коментуючи поїздку нардепа на суд над українськими політв’язнями Миколою Карпюком і Станіславом Клихом.

Як зазначив адвокат, “квиток з Росії їй виписували в один кінець”, тому приїхати до Москви для нардепа було демонстративним нахабством. При цьому він назвав “кухонними чутками” інформацію про те, що візит Савченко нібито особисто схвалив Володимир Путін чи керівництво ФСБ.

Новіков заявив, що “наплив ватної преси” у Верховному суді РФ почався тільки після того, як фото нардепа у вестибюлі судового закладу розійшлися в соцмережах.

“Перед цим журналістів майже не було, Савченко не чекали. Російська адміністрація дуже ласа на піар-приводи, і якби у них було більше часу на обдумування, вони зробили б щось цікавіше. А так на другій годині тільки стали підтягуватися летючі г**нокамери з каналів, і ще, явно за особистою ініціативою, один фріковатий депутат, який в перервах намагався агітувати. Карпюк та Клих, коли побачили Савченко в залі, були щиро раді”, – додав він.

За словами Новікова, російські медіа були не готові до приїзду колишньої політв’язня РФ і “не мали єдиного темника”.

“Після засідання старший пристав запропонував вивести нас з будівлі в обхід натовпу. Ми сіли в машину і поїхали в посольство. Мені стали обривати телефон. Савченко звали заїхати в ефір “Эха” і “Дождя”, а перший канал навіть запропонував оплатити їй заміну квитка, якби на завтра вона прийшла до них на політичне ток-шоу. Вона всім відмовила”, – повідомив російський адвокат.

О першій годині ночі Новіков відвіз Савченко в аеропорт Шереметьєво.

“Росіяни до цього моменту так і не придумали, що ще можна зробити. Поки ми сиділи з адвокатами і консулом в ресторані, нас нишком знімав lifenews, який потім видав гарячу новину, що Савченко повечеряла хачапурі з чаєм. Внизу на вулиці чергував фессбешний мінівен, якщо він і поїхав за нами від ресторану, то дуже інтелігентно. Ми обговорювали, що їм потрібно, і вирішили, що це нам охорона від випадкових ідіотів. Зате Лайфньюс покотили за нами демонстративно, бампер у бампер. У мене був час, і я повіз їх катався нічною Москвою. Каталися години півтори, відстали вони тільки біля аеропорту. Надія потім писала, що в аеропорту її знайшли РЕН-тівішникі, які навіть полетіли з нею до Риги”, – додав він.

За словами адвоката, результатом поїздки нардепа до Москви стало “різке посилення уваги” до справи Клиха і Карпюка.

“У Росії, здається, ще не вирішили, що про це потрібно було думати. Там все складно: що вона бандерівка і вбивця – це ніби погано, але що за мир на Донбасі – ніби добре, Путін її помилував, а він має рацію, але приїхала вона захищати укрофашистів, але ж законно приїхала, а все одно дивно, що її не посадили… Стільки смислів одразу у російського глядача в голові не вкладається “, – додав Новіков.

Читайте також: “Слава Україні” у Верховному суді РФ: як Савченко поговорила з Карпюком і Клихом (відео)

Джерело.