fbpx

Народні прикмети осені: що чекати від майбутньої зими

Народні прикмети осені: що чекати від майбутньої зими

У різних народів протягом багатьох століть прикмети про погоду передавалися з покоління до покоління.

Народні прикмети осені: що чекати від майбутньої зими

Наші предки намагалися спрогнозувати майбутнє. Сьогодні людині доступні набагато точніші методи прогнозування погоди та стихійних явищ, проте багато хто досі пророкує їх за прикметами.

Наприклад, грім у жовтні, згідно з народними прикметами, віщує безсніжну зиму. А якщо білка мостить гніздо високо – зима буде теплою, а якщо низько – лютою. Якщо рано-вранці на траві виявили невелику паморозь або іній – осінній день буде теплим і хорошим.

Рясна павутина говорить про те, що зима буде суворою та холодною. Якщо у листопаді будинки з’явилися комарі, зима буде теплою. А якщо осінь тепла, ясна, то навесні чекайте на сильні зливи. У разі дощової осені чекайте на тривалу весну, яка буде ясною і перейде в спекотне літо.

Коли ви помітили, що павутиння злітається низько, готуйтеся до холодної та сніжної зими.

Крім загальних прикмет, є й ті, що пов’язані з конкретними місяцями та днями. Наприклад, 1 жовтня у народі відомо як «день Аріни». Наші пращури помітили, якщо у цей день погода хороша, то й осінь буде такою. Також 1 жовтня традиційно збирали шипшину, заготовляючи її на зиму. 2 жовтня православні віруючі святкують Трофимов день.

У народі вважали, що якщо протягом дев’яти днів після нього вранці є мед, запиваючи теплою водою, то можна позбутися всіх хвороб. Окрім того, цього дня прийнято гадати. А якщо поглянути прямо в очі людина, яка сподобалася, можна чекати від неї взаємності.

8 жовтня у народі прийнято називати Сергєєвим днем – на честь Сергія Радонезького. Якщо у цей день випаде перший сніг, то зима встановиться 21 листопада.

Найгіршим днем вважалося 11 жовтня. Цього дня відкладали всі справи і не виходили з дому, щоб не зіткнутися з пристрітом, а також на три дні відмовлялися від будь-яких ягід, щоб не викликати хвороби.

Одне з найшанованіших православних свят осені припадає на 14 жовтня – це Покрова Пресвятої Богородиці.

Існує повір’я: дівчина, яка раніше за інших поставить цього дня свічку в храмі, найшвидше вийде заміж.
23 жовтня було прийнято позбавлятися всього старого. Тож цього дня збирали непотрібні речі та спалювали їх. 23 жовтня не варто одружуватися, оскільки такий союз приречений на недовговічність.

У листопаді особливу увагу варто привернути до четвертого дня місяця, коли відзначають День Казанської ікони Божої Матері. Вважається, що пари одружені цього дня, проживуть у міцному союзі. Наші пращури помітили, якщо у цей день мороз, то весна буде холодною.

Містичний день місяця припадає на 17 листопада. У народі в цей день вшановується пам’ять святого хребта.

Крім того, якщо сусіди просили «вогника», прийнято було відмовляти, щоб не втратити сімейного щастя.

Давати гроші в борг у цей день теж вважається поганою прикметою, оскільки це може призвести до витрат і злиднів. Якщо хочете захистити свій будинок від злих духів та непроханих гостей, дочекайтеся 21 листопада.

Цього дня можна задобрити домовика, поставивши частування у кутку. Також 17 листопада відзначають найвеселіше і сите свято місяця – Михайлів день – саме час для застіль.

You cannot copy content of this page