fbpx
Політика
МВФ не схвалив пенсійну реформу Гройсмана – ЗМІ

У Фонді виступили проти ініціативи уряду щодо осучаснення пенсій на постійній основі, пише видання. МВФ не схвалив пенсійну реформу, підготовлену Кабміном, пише “Корреспондент”.

Кабмін прийняв проект пенсійної реформи в Україні 17 травня. Зокрема, вона передбачає щорічну автоматичну індексацію. Крім того, пенсійний вік залишається 60 років для людей, які мають трудовий стаж 25 років.

“Після 10 днів роботи в Україні місія МВФ видала висновок, в якому не міститься, практично, жодного позитивного відгуку про ініціативи Кабінету міністрів”, – пише видання.

За даними агентства, у Фонді виступили проти ініціативи уряду щодо осучаснення пенсій на постійній основі і скасування оподаткування пенсій для працюючих пенсіонерів.

“Ці дві ініціативи МВФ не підтримує”, – розповів співрозмовник видання.

За словами Гендиректора Української федерації страхування Галини Третьякової, незгода МВФ пояснюється тим, що реалізація цих ініціатив призведе до збільшення витрат на пенсійні виплати з 11 відсотків ВВП на сьогоднішній день, до 14 відсотків.

Також повідомляється, що МВФ категорично проти планів Кабміну, а знизити коефіцієнт оцінки вартості року стажу в формулі розрахунку пенсій з 1.35 до 1.

За даними видання, фактичне скасування цього коефіцієнта може привести до істотного зниження пенсії – на 30-40 відсотків.

Читайте також: Гройсман розповів про долю субсидій після пенсійної реформи

“При цьому, ініціативу зниження коефіцієнту оцінки року стажу в формулі розрахунку пенсії зовсім не було відображено в презентації Кабміну про пенсійну реформу”, – підкреслюється в публікації.

Відзначимо, що в тексті меморандуму МВФ і України сказано, що пенсійну реформу необхідно прийняти до кінця травня 2017 року (а набрати чинності вона повинна з 1 січня 2018 року. – ред).

У Фонді недавно також заявили, що підвищення пенсійного віку в Україні є важливою умовою для наступного кредиту.