fbpx
Політика
Могеріні припустила можливість об’єднання ЄС і РФ проти Трампа

ЄС готовий працювати з командою наступного президента США, однак не виключає, що в окремих випадках можливе об’єднання з РФ з метою протистояти рішенням американської адміністрації.

Про це заявила високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні в інтерв’ю The Wall Street Journal.

“Ми готові до взаємодії, заснованій на аналізі того, де наші інтереси співпадають. Гадаю, що у переліку глобальних і регіональних конфліктів і викликів ми знайдемо багато таких, де наші інтереси розходяться, або таких, де ми могли б виробити спільний підхід” – сказала вона.

При цьому Могеріні припустила можливість ситуацій, коли ЄС міг би об’єднатися з Росією у разі негативних кроків адміністрації Трампа.

Читайте також: “Я насправді шукав якусь сутичку, щоб убити кого-небудь”,- друг Путіна зізнався в масових убивствах

“Можна знайти питання, в яких я не здивуюся побачити європейців і росіян по один бік” – зазначила вона.

Глава європейської дипломатії, зокрема, вважає, що спільні інтереси у ЄС і РФ можуть бути насамперед у питанні дотримання домовленостей з ядерної угоди з Іраном, порушити які, можливо, захоче Трамп після офіційного вступу на посаду. За її словами, такі дії американського лідера можуть викликати невдоволення Росії, оскільки президент РФ Володимир Путін доклав зусиль для того, щоб угода відбулася.

При цьому, зазначила Могеріні, Іран може бути не єдиним питанням, в якому можлива взаємодія РФ і ЄС. В той же час вона анонсувала продовження санкцій проти РФ через Україну, яке очікується найближчим часом.

Джерело.

facebook