fbpx

Між Великобританією та Іспанією може розгорітися воєнний конфлікт, – британський політик

Brexit приніс чергову неприємність Великобританії. Після заявки про те, що Шотландія може покинути Об’єднане королівство, така ж доля може очікувати і Гібралтар, пише канал 24

Дискусії довкола Гібралтару спалахнули після того, як у п‘ятницю голова Європейської Ради Дональд Туск представив орієнтовний проект перемовин щодо Brexit. Згідно з ним, Іспанії належить дати своє “зелене світло” щодо британської території, повідомляє Euronews.

Лондон “ніколи” не поступиться Іспанії суверенітетом Гібралтару всупереч волі народу цієї британської території. На цьому наголосила прем‘єр-міністр Великої Британії Тереза Мей.

Водночас колишній лідер британської Консервативної партії Майкл Говард припустив, що Мей може розпочати війну за Гібралтар, як колись Маргарет Тетчер за Фолклендські острови.

“35 років тому інша жінка-прем‘єр відрядила війська через половину світу на захист свободи іншої невеликої групи британців від іншої іспаномовної країни. Я цілком впевнений у тому, що наша прем‘єр дійде такого самого рішення задля захисту народу Гібралтару”,– заявив Говард.

Читайте також: Безвіз для України можуть знову відкласти: з’явилась нова причина

96% гібралтарців проголосували проти виходу Великої Британії зі складу Євросоюзу під час референдуму у червні.

Мадрид домагається права спільного з Лондоном суверенітету над цією територією, щоб зберегти доступ на її внутрішній ринок. Майже 10 тисяч іспанців працюють на території Гібралтару. Вихід Великої Британії з ЄС загрожує їм втратою робочих місць.

You cannot copy content of this page