fbpx
Дозвілля
Містичні ритуали, передбачення погоди й веселі вечорниці. Сьогодні українці відзначають свято Андрія (відео)

В цей день відмовляються від будь-якої роботи, бо вважається, працювати на Андрія – великий гріх. Сьогодні, 13 грудня, в Україні відзначають свято Андрія, у народі його ще називають свято Калити. За народними прикметами, якщо до цього дня сніг не випав, зима буде теплою, а як з’явився — холодною.

Свято Андрія має два значення: релігійне і народне. За першим, прославляють одного із апостолів Христових. За церковними легендами, Андрій проповідував християнство у Скіфії і дійшов аж до Києва. На пагорбі поставив він свого хреста і сказав:

“Бачите гори ці? На них засяє благодать божа”.

В цей день відмовляються від будь-якої роботи, бо вважається, працювати на Андрія – великий гріх. За народним календарем заведено гуляти й веселитися, особливо молоді. Адже саме 13-го грудня відзначають свято Калити – одне із найвеселіших в зимовому циклі. Дівчата й хлопці збиралися разом, готували смаколики, влаштовували ігри та забави. І звісно, добре приглядалися одне до одного, оскільки після Хрещення починався сезон зимових весіль і цілком можливо, що кохання своє зустрічали саме на вечорницях на Андрія.

До речі, з пошуком кохання пов’язана ще одна традиція – ворожіння. Дівчата обов’язково проводили кілька містичних ритуалів, аби дізнатися коли ж вони зустрінуть судженого та чи вийдуть заміж найближчим часом.

Читайте також: Перевір сам!!! З’явився сайт на якому можна знайти адресу будь-якого українця

 

Джерело.

facebook