fbpx

Місцева влада оголосила результати виборів у Каталонії

За даними влади Каталонії, на референдумі 1 жовтня за незалежність регіону від Іспанії проголосували 90% виборців, явка склала 42,3%.

Про це повідомляє ВВC, додаючи, що загалом на референдумі проголосувало 2,3 мільйона виборців (з 5,3 мільйона осіб, які мали право голосу), передає 24 канал.

За словами лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, Каталонія “завоювала право на власну незалежну державу”.

“Через кілька днів ми відправимо результати сьогоднішнього голосування в парламент Каталонії, який представляє права нашого народу, щоб він діяв згідно закону про референдум”,– сказав Пучдемон.

Читайте також: Референдум у Каталонії: полiцiя почала cтрiляти по людях(відео)

В свою чергу заступник голови уряду Каталонії Оріолі Жункерас заявив, що каталонський парламент буде в односторонньому порядку приймати рішення про незалежність, пише Lфsуxta.

“Громадяни заробили право на створення нової незалежної, демократичної, соціальної і правової республіки”, – зазначив політик, додавши, що дії центрального уряду ще більше підтверджують необхідність проголошення незалежності регіону.

Зазначимо, що внаслідок ceтичок з поліцією, які супроводжували процес голосування у Каталонії, кількість постpaждалих сягла 840 осіб.

You cannot copy content of this page