fbpx
Політика
“Мінімальну зарплату не підвищать”: міністр Данилюк розповів про невтішну економічну ситуацію в Україні

Підвищення мінімальної зарплати цього року, скоріше за все, не буде. Адже тому немає економічних передумов.

Про це в інтерв’ю “Економічній правді” розповів міністр фінансів Олександр Данилюк.

У першому кварталі 2018 року держбюджет за доходами не виконати на 6,2 млрд грн. У квітні ситуація покращилась, проте досі спостерігається недовиконання плану.

“У першому кварталі було кілька факторів, він не завжди показовий. Зараз ми шукаємо спосіб вирівняти ситуацію”, – сказав Данилюк.

Раніше повідомлялося, що за результатами першого кварталу уряд мав вирішити, чи підвищувати цього року мінімальну зарплату із 3723 грн (від 1 січня) до 4100 грн. Можливий перегляд зсунули на друге півріччя, якщо будуть позитивні тенденції за підсумками першого півріччя.

“Передумов немає”, – зазначив Данилюк про попередні результати першого півріччя.

Для підвищення мінімальної зарплати потрібно додатково щонайменше 13 млрд грн.

“Підвищення “мінімалки” — це додаткові видатки. Ми прораховували декілька варіантів, скільки це може коштувати. Підвищення “мінімалки” з квітня обійшлося б держбюджету мінімум в 13 мільярдів гривень. І це мінімальна сума, яка потрібна тільки на підвищення “мінімалки” — без урахування підвищення посадового окладу працівника і тарифного розгляду єдиної тарифної системи. Якщо врахувати підвищення тарифного розгляду у співвідношенні до “мінімалки”, була б додаткова потреба у витратах на 2018 рік у 30 мільярдів гривень. Перше півріччя закінчується вже через місяць. Зараз потрібно думати про Антикорупційний суд, а не займатися популізмом”, – наголосив міністр.

Створення Антикорупційного суду та встановлення ринкової ціни на газ для населення – основні вимоги Міжнародного валютного фонду для виділення Україні чергового траншу кредиту.

“Ситуація з Антикорупційним судом досить однозначна — або ми йдемо у правильну сторону, або ні. Стосовно ціни на газ також потрібно ухвалювати якесь рішення. І це дуже непросте рішення. Ми намагаємося знайти компроміс. Однак зараз лакмусовий папірець — закон про Антикорупційний суд”, – сказав Данилюк.

Джерело.