fbpx
Історія
Львівський митрополит РКЦ назвав вiйну на Донбасі «божим знаком» за Волинську трaгедію

Львівський митрополит Римо-католицької церкви (РКЦ) Мечислав Мокшицький вважає, що вiйна на Донбасі – це божий знак про те, що українцям потрібно покаятися за Волинську трaгедію, пише “Zaxid.net”.

Таку заяву він зробив в інтерв’ю польському католицькому тижневику Niedziela. І хоча воно було опубліковане ще 17 травня, на нього 28 травня звернув увагу львівський історик та перекладач Андрій Павлишин, який розмістив у себе на Facebook скандальну цитату Мокшицького.

У цьому інтерв’ю Львівський митрополит РКЦ, який є громадянином Польщі, вважає, що вiйна на Донбасі – це «знак від Бога», що «на українському народові все ще лежить гріх гeноциду».

«На мою думку, Україна потребує певної думки і відповіді самій собі на питання, чому так відбувається. Пан Бог не є Богом, який карає свій народ, своїх дітей, але дає нам знати, застерігаючи про наше право любити ближню людину.

Я думаю, що ця думка має з’явитись зараз, у рік, коли відзначається ювілей об’явлення Матері Божої у Фатімі (у 1917 році в португальському місті Фатіма Матір Божа шість разів з’являлася трьом пастушкам, – ред.), яка сказала, що комунізм є карою за гріхи, за відвернення від Бога, але водночас закликала до навернення, покути і вибачення перед Богом», – сказав митрополит.

«На українському народі далі лежить гріх гeноциду, який досі йому важко визнати і від якого важко очиститись, хоч і було зроблено декілька таких спроб, зокрема під час відзначення 70-х роковин трагедії на Волині. Прикладом цього була спільна ухвала конференції Єпископату Польщі, оприлюднена із Синодом УГКЦ і конференцією Єпископату України латинського обряду. На жаль, вона не була зачитана в Україні.

Я переконаний, що допоки цей народ не визнає своєї вини, не стане в правді і не очиститься з цього гріха, він не зможе радіти благословенням. Маю надію, що фатімський рік спричиниться до усвідомлення, що відсутність миру в Україні потребує того жесту, якого ми чекаємо в любові і з любов’ю. Потреба вибачення і прощення за цей великий гріх гeноциду. У зв’язку з цим, ми молимося також за зміни в Росії – аби вона поважала інші народи», – заявив Мокшицький.

Нагадаємо, польський Сейм в 2016 році прийняв резолюцію, в якій Волинську трaгедію визнано гeноцидом. Відповідно до рішення, 11 липня відзначатимуть у Польщі як День пам’яті жeртв гeноциду, вчиненого українськими націоналістами щодо громадян Другої Речі Посполитої.

Читайте також: “Упевнений на 100%”: Бродський назвав справжнього замовника yбивcтва Гонгадзе (відео)

Цього року виповнюється 74-та річниця Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків і українців під час взаємних кoнфліктів на території нинішньої Західної України. Збройні конфлікти між поляками й українцями почалися під час Другої світової вiйни і тривали до 1947 року.

Однак історики, особливо польські, окремо виділяють 1943 рік і події на Волині, відомі як Волинська рiзанина (в Польщі) або Волинська трaгедія (в Україні). В інші роки вони відбувалися в інших регіонах. Точної кількості зaгиблих у цих кoнфліктах невідомо досі, але жeртви обчислюються десятками тисяч. Більшість зaгиблих у Волинській трaгедії були поляками.