fbpx
Політика
Київ жорстко відповів на заяву ООН: “Організація перетворюється в глобальний клуб заяв, а не дій”

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун ще рік тому втратив моральне право говорити про “конструктивну роль” Росії в Україні, коли після анексії Криму та початку війни в Донбасі поїхав на військовий парад до Москви.

Про це віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в Фейсбуці .

“Росія веде війну в Україні, а не грає конструктивну роль. Що стосується Пан Гі Муна, то моральне право говорити про “конструктивну роль” РФ в Україні він втратив рік тому, коли поїхав на парад до Москви і з щасливою посмішкою дивився на сучасне російське зброю і війська, які, ймовірно, до цього захоплювали Крим і Донбас “, – написала вона.

За її словами, колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, який вже 10 років очолює комітет акціонерів газопроводу Північний потік, по якому російський газ постачається до Європи, і його сім’я “живуть і процвітають і в Нью-Йорку”. “І чомусь говорить про це тільки Україна”, – зазначила Геращенко.

Вона заявила, що інші країни лише спостерігають за тим, як ООН “перетворюється в глобальний клуб заяв, а не дій, так як РФ блокує всі миротворчі дії і зусилля”.

Нагадаємо, в первинному тексті виступу Пан Гі Муна в Санкт-Петебурзі 16 червня, який розповсюдила ООН, він заявляє, що Російська Федерація як постійний член Ради безпеки ООН “покликана відігравати важливу роль” у вирішенні нагальних глобальних проблем – “від припинення конфліктів в Сирії і Україні “, захисту прав людини до запобігання розповсюдженню зброї масового ураження.

У озвученої Пан Гі Муном версії промові він, однак, не згадав Україну. Пізніше слова про конфлікт зникли і з текстової версії виступу генсека на сайті ООН.

Читайте також: В ООН НЕ ЗБИРАЮТЬСЯ ВІДМОВЛЯТИСЯ ВІД СЛІВ ПАН ГІ МУНА

Джерело.

Реклама