fbpx

Канадець створив колеса для їзди боком (відео)

У ролику автомобіль показує можливість руху боком, передом, задом і розворот на місці без повороту коліс

Канадський винахідник Вільям Ліддіард (William Liddiard) розробив колесо, яке дозволяє автомобілю рухатися в будь-якому напрямку. Демонстраційний відеозапис автор опублікував на YouTube, – передає N+1.

Як випробувальну платформу автор вибрав Toyota Echo, на яку встановив чотири колеса власної розробки, які винахідник в честь себе назвав колесами Ліддіарда. У ролику автомобіль показує можливість руху боком, передом, задом і розворот на місці без повороту коліс.

Читайте також: Опубліковано карту розташування в Києві камер автоматичної фіксації порушень ПДР

Автор стверджує, що шини всесезонні і дозволяють пересуватися навіть в складних дорожніх умовах. При цьому, зазначає винахідник, такі колеса не вимагають модифікації автомобіля і можуть бути встановлені практично на будь-який транспортний засіб. В описі відео Ліддард пояснив, що в прототипі він прорахувався з передачею обертаючого моменту на колеса, тому автомобіль рухається дуже повільно. На майбутніх зразках, за словами автора, автомобіль зможе пересуватися швидко.

Існують і інші схеми колеса, які дозволяють транспортному засобу рухатися боком. Один з найбільш відомих прикладів – колесо Ілона, винайдене шведським інженером Бенгтом Ілоном в 1973 році. Такі колеса використовуються, наприклад, в робототехніці і в деяких моделях навантажувачів, яким важливо мати високу маневреність в обмеженому просторі.

Читайте також: Чим обернеться для водіїв зниження акцизу на б/у авто

Джерело.

You cannot copy content of this page