fbpx
Історія
“Йордан у Львові” 90 років тому: унікальні історичні кадри освячення води на Водохреща вперше потрапили у мережу (відео)

У мережу YouTube виклали відео 1930-х років “Йордан у Львові” галицького режисера Юліана Дороша.

З відео видно, що традиційне йорданське освячення води відбувається на площі Ринок біля криниці навпроти тогочасної аптеки Терлецького за участі єпископа УГКЦ Івана Бучка в оточенні членів львівської капітули і духовенства.

Історичну плівку віднайшли у Лос-Анджелесі (США) у приватному архіві відомого у діаспорі режисера Богдана Солука. Натрапив на плівку у архіві батька син режисера – Юрій.

Ініціював онлайн-прем’єру дослідник фото- і кіноархівів української діаспори в Америці Олександр Дебич.

На кадрах можна побачити відомих політичних та культурних діячів – Костя Левицького, Володимира Целевича, Степана Біляка під час традиційного в Галичині освячення води на Водохреща.

“Йордан у Львові” (1930-ті) став частиною змонтованого Богданом Солуком фільму “Львів говорить” (1958). Традиційне йорданське освячення води відбувається на площі Ринок біля криниці навпроти тогочасної аптеки Терлецького за участі єпископа УГКЦ Івана Бучка в оточенні членів львівської капітули і духовенства.

У кадрі серед багатьох інших з`являються: відомий український державний діяч Кость Левицький (у 1918 році – прем`єр-міністр Західно-Української Народної Республіки), Володимир Целевич – адвокат, посол Сейму II Речі Посполитої II, IV і V каденції, діяч Українського Національно-Демократичного Об’єднання (УНДО) та Степан Біляк – правник, секретар Української Національної Ради (1918—1919)”, – йдеться у описі під відео у YouTube.