fbpx

Італійські регіони Ломбардія та Венето оголосили про референдум щодо автономію

2 найбагатші італійські регіони оголосили про намір провести референдум про широку автономію.

Таким чином вони намагаються повідомити Риму про свої наміри у “жорсткій формі”, оскільки центральна влада ігнорує їх заклики до діалогу, пише “gazeta.ua“.

Італійські регіони Ломбардія та Венето, населення котрих становить четверту частину усієї Італії, хочуть отримати напівавтономію для більш широкого контролю над своїми фінансами та адміністрацією.

Для проведення референдуму в неділю 22 жовтня, Ломбардія та Венето виділили €55 млн.

Обидва регіони уже мали невдалі спроби відділитися від Риму, проте це не заважає їм ще раз оголосити про свої наміри.

Технічно референдум не потрібен — конституція дозволяє кожному із 20 регіонів звернутися до Риму з проханням надати більш широку автономію. Питання вирішується в ході політичного діалогу.

Дану процедуру уже запустив північний регіон Емілья-Романья.

“Головним доказом того, що регіон може отримати більшу автономію, є його “бухгалтерські рахунки”. Якщо в бюджеті є “дірки”, то це уряд автономію не дозволить”, – говорить професор Римського університету Луїза Жан Кандідо де Мартін.

Читайте також: “Мажорці пощастило”: з’явилася цікава інформація про суддю у справі Зайцевої

Лука Зая, президент Венето, і Роберто Мароні, його колега в Ломбардії, стверджують, що Рим проігнорував їх спроби діалогу, тож референдум – єдиний можливий шлях.

Основним стимулом для досягнення більшої автономії є гроші: Зая і Мароні стверджують, що їхні регіони кожен рік сплачують до Риму у вигляді податків на €50 млрд більше, ніж отримують з центрального бюджету. Обидва регіони хочуть більшого контролю над імміграцією, а також над системою освіти та промисловістю.

Столиця Ломбардії Мілан є бізнес-центром країни. Цей регіон генерує близько 20% ВВП. Венето є одним з найбільших експортерів Італії – основу її промисловості складає вино прозекко. Регіон дає країні 10% від її ВВП.

Цей референдум — продовження хвилі сепаратистських виявів у ЄС, запущеної Шотландією у 2014-му, вважають журналісти. Експерти ж вважають, що він є спробою “правої” політичної партії “Ліга Півночі”, котра виступає за незалежність північних регіонів, привернути до себе увагу перед виборами.

You cannot copy content of this page